zklepy.pl
Image default

Rekordzista zawiesił łyżwy na kołku. 1 779 meczów i koniec

Blisko ćwierćwieczna kariera Patricka Marleau dobiegła końca. 42-letni hokeista zakończył ją jako rekordzista NHL pod względem liczby rozegranych meczów w sezonie zasadniczym.

Choć Patrick Marleau pozostawał w trwającym sezonie bez klubu, to swą oficjalną decyzję o zakończeniu kariery ogłosił dopiero teraz. Ostatnim klubem w jego karierze byli San Jose Sharks, w barwach których spędził lwią część swojej kariery. Ponadto, Marleau reprezentował przez krótki okres barwy Toronto Maple Leafs oraz Pittsburgh Penguins.

W wewnątrzklubowej klasyfikacji „Rekinów” hokeista rodem ze Swift Current nie ma sobie równych w liczbie rozegranych meczów (1 607), goli (522) oraz punktów (1 111), a w liczbie asyst (589) ustępuje jedynie Joe Thorntonowi.

Jak przyznaje legenda Sharks, decyzję o definitywnym zakończeniu profesjonalnej kariery podjął niedawno.

– [To było] prawdopodobnie kilka tygodni temu. Myślę, że byłem świadom nieuchronnej emerytury od dłuższego czasu. W końcu udało mi się jednak zebrać na odwagę, by oficjalnie ogłosić swą decyzję – przyznał 42-latek.

W sezonie 2020/2021 wszyscy kibice śledzili, jak Marleau zbliża się w liczbie występów na taflach najlepszej hokejowej ligi świata do Gordie’ego Howe’a. Hokeista San Jose Sharks wyprzedził wreszcie ikonę Detroit Red Wings 19 kwietnia 2021 roku w meczu, a jego licznik zatrzymał się na 1 779 meczach.

Najnowsze artykuły

NHL: Pittsburgh pewnie wygrywa. “Capitals” bezradne u siebie

Jan Stepiczew

NHL: Grad bramek w Vancouver. Wysoka porażka Edmonton

Jan Stepiczew

Wystartował sezon w NHL. Niespodzianka w Pittsburghu, “Jastrzębie” wygrywają

Jan Stepiczew

Skomentuj