Znajdziesz nas też tutaj:

Relacje

Remis Cracovii z Unią w pierwszym sparingu!

Comarch Cracovia zremisowała 2:2 z Re-Plast Unią Oświęcim. Był to pierwszy sparingi zespołów Polskiej Hokej Ligi przed sezonem 2022/2023. W zespole wicemistrzów Polski testowany był słowacki obrońca.

Wysoka temperatura w grodzie Kraka nie przeszkodziła w rozegraniu pierwszego sparingu przed sezonem 2022/2023. Gospodarze wystąpili bez swoich największych gwiazd, czyli Patryka Wronki i Damiana Kapicy. Trener Rudolf Roháček dał za to zagrać krakowskiej młodzieży. Nie przeszkodziło im to w objęciu prowadzenia w 3. minucie. Ku zaskoczeniu wszystkich, pierwszego gola zdobył Mateusz Bezwiński.

W szeregach Unii testowany był za to Adam Špankovič. 26-letni słowacki obrońca jest wychowankiem Dukli Trenczyn, a ostatni sezon spędził w HKM Rimavska Sobota na trzecim poziomie rozgrywkowym w Słowacji. W swoim CV ma także grę w tamtejszej ekstralidze oraz jej zapleczu. Oświęcimianie sprawdzali jego przydatność do zespołu.

Później widoczną przewagę na lodzie mieli gospodarze, ale należy podkreślić fakt, że rozpoczęli oni przygotowania na lodzie wcześniej od biało-niebieskich.

Goście wyrównali na początku trzeciej tercji za sprawą kapitana, Krystiana Dziubińskiego. Cracovia w 50. minucie odzyskała jednak prowadzenie, którego wydawało się, że nie odda do końca. W 59. minucie Stojanoviča zaskoczył jednak Jan Sołtys.

Mecz zakończył się remisem, gdyż zespoły ustaliły, że nie będzie dogrywki ani serii rzutów karnych.

Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim 2:2 (1:0, 0:0, 1:2)
1:0 – Mateusz Bezwiński – Martin Kasperlík, Jack Walker (2:25),
1:1 – Krystian Dziubiński – Erik Ahopelto (41:09),
2:1 – Roman Rác – Mateusz Michalski, Jiri Gula (49:25),
2:2 – Jan Sołtys – Sebastian Kowalówka (58:29)

Cracovia: Stojanovič – Gula, Šaur; Michalski, Němec, Račuk – Ježek, Kinnunen; Kasperlík, Rác, Sawicki – Dziurkacz, Motłoch; Brynkus, Arrak, Csamangó – Tynka, Mętel; Dziurdzia, Bezwiński, Walker.
Trener: Rudolf Roháček.

Unia: Lundin – Pangiełow-Jułdaszew, Jerofejevs; Cichy, Szczechura, Padakin – Paszek, Bezuška; Dziubiński, Ahopelto, Da Costa – M. Noworyta, P. Noworyta; S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys – P. Kot, Špankovič; Pankrat, Wanat, Prusak.
Trener: Nik Zupančič.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły