zklepy.pl
Image default

Rosjanin zasilił szeregi Comarch Cracovii

29-letni rosyjski defensor dołączył do Comarch Cracovii. Na swoim koncie ma 397 meczów w KHL oraz mistrzostwo świata juniorów do lat 20!

Maksim Ignatowicz urodził się 7 kwietnia 1991 roku w Nowosybirsku i jest wychowankiem miejscowego Sybira. Nowy nabytek Cracovii występuje na pozycji defensora o prawym uchwycie kija oraz charakteryzuje się dobrymi warunkami fizycznymi – przy wzroście 193 cm, waży 95 kg.

Rosjanin ma na koncie 397 meczów w KHL, w których zdobył 20 goli oraz zaliczył 39 asyst, zaliczył też występy w Wyżej Hokejowej Lidze oraz w kazachskiej ekstraklasie. Największym sukcesem 30-letniego Rosjanina bez wątpienia jest jednak złoty medal Mistrzostw Świata Elity do lat 20 z 2011 roku. Warto tutaj wspomnieć, że Ignatowicz występował wówczas z takimi zawodnikami jak Artemij Panarin, Jewgienij Kuzniecow czy Dmitrij Orłow!

Dodajmy jeszcze, że obecny sezon rozpoczął w ekipie Amura Chabarowsk, gdzie w 21 spotkaniach zaliczył 4 asysty. Od dziś Rosjanin jest zawodnikiem Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce, parafując umowę obowiązującą do końca obecnego sezonu.

To dla mnie nowe wyzwanie w karierze, a moim celem jest wywalczenie tytułu. Dziękuję za zaufanie i postaram się odwdzięczyć dobrymi występami na lodzie – powiedział na łamach oficjalnej strony nowy zawodnik “Pasów”.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj