zklepy.pl
Image default

Sołtys nowym zawodnikiem Unii Oświęcim. Podpisał trzyletni kontrakt

Jan Sołtys związał się z Re-Plast Unią Oświęcim. Były napastnik JKH GKS-u Jastrzębie bez efektu starał się o angaż w czeskim AZ-ecie Hawierzów, a teraz zasilił szeregi ligowego rywala jego macierzystego klubu, podpisując trzyletnią umowę.

20-letni jastrzębianin został włączony do składu aktualnych mistrzów Polski w trakcie rozgrywek 2018/2019, a w tym samym sezonie udało mu się zadebiutować w seniorskiej reprezentacji Polski. W kolejnej kampanii został jednak szybko wykluczony z gry z powodu poważnej kontuzji, a w ubiegłym sezonie musiał na nowo odbudowywać swoją pozycję w drużynie. W 29 meczach sezonu zasadniczego zdobył 7 bramek oraz zainkasował tyle samo asyst. Z kolei w 10 spotkaniach fazy play-off zdobył 1, za to niezwykle istotną bramkę. Otworzyła ona bowiem wynik w decydującym finałowym starciu z Comarch Cracovią.

Jan Sołtys to drugi zawodnik, który zdecydował się zamienić barwy jastrzębskiej ekipy na biało-niebieski trykot, wszak wcześniej szeregi Unii wzmocnił Zackary Phillips. Przed sezonem starał się o angaż w czeskim pierwszoligowcu z Hawierzowa, lecz jego testy nie zakończyły się podpisaniem kontraktu. W jego trzyletniej umowie znalazła się jednak klauzula, który przy spełnieniu odpowiednich warunków pozwala skorzystać mu z zagranicznej oferty.

Mariusz Sibik zaznaczył, że poza wzmocnieniem ofensywy, równie istotny jest fakt, iż Sołtys legitymuje się statusem młodzieżowca.

Szukaliśmy napastnika, który wzmocniłby naszą siłę ofensywną. Nie bez znaczenia był też fakt, iż Janek ma status młodzieżowca. Cieszymy, że wybrał on naszą drużynę, bo mamy teraz do dyspozycji cztery naprawdę silne ataki.

Najnowsze artykuły

Jeziorski: Robimy z bramkarzy rywali bohaterów

Mateusz Pawlik

Liga pod lupą: Po dwóch tygodniach rozgrywek

admin

Jest przełom. Będzie remont na krakowskim lodowisku

Mikołaj Pachniewski

Zostaw komentarz