zklepy.pl
Image default

Świeża krew w GieKSie. Czterech młodych zawodników przed szansą

GKS Katowice nie próżnuje, na ostatniej prostej przed rozpoczęciem sezonu szukając okazji do poszerzenia swojej kadry. Trener Jacek Płachta będzie mógł w przyszłych rozgrywkach liczyć na usługi czterech młodych hokeistów: bramkarza Patryka Świerczyny oraz napastników Piotra Ciepielewskiego, Davida Lebka i Jakuba Prokurata.

Każdy z wymienionych zawodników otrzymał szansę, by pokazać się z dobrej strony w trakcie okresu przygotowawczego. Świerczyna oraz Ciepielewski dołączają do GieKSy na zasadzie współpracy z Naprzodem Janów. Pierwszy z nich urodził się w 2002 roku i w przyszłym sezonie będzie chciał stanowić konkurencję dla Johna Murraya oraz Macieja Miarki. Piotr Ciepielewski (rocznik 2004) w zeszłym sezonie wystąpił w 22 spotkaniach MHL, zdobywając 5 bramek i 3 asysty.

Na przenosiny do Polski zdecydowali się z kolei David Lebek oraz Jakub Prokurat, znający się dobrze z gry w młodzieżowych grupach Krefelder EV. Lebek imponuje świetnymi warunkami fizycznymi, bowiem mierzy aż 196 centymetrów wzrostu. Prokurat ma za sobą z kolei udany sezon na trzecim poziomie rozgrywkowym niemieckiego hokeja. Wystąpił w 41 spotkaniach, inkasując w nich 23 punkty, na które złożyły się 3 bramki i 20 asyst.

Już jutro GKS Katowice zainauguruje swój udział w sezonie 2021/2022 wyjazdowym starciem z TAURON Podhalem Nowy Targ. Obydwie drużyny doczekały się w swoich szeregach licznych zmian, toteż kibice z niecierpliwością wypatrują tego pojedynku.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj