zklepy.pl

Svensson wróci do Polski? Oferta leży na stole

Anton Svensson znalazł się w kręgu zainteresowań GKS-u Tychy. “Trójkolorowi” chcą znaleźć zastępstwo za Ondřeja Raszkę, który pożegnał się z klubem. Sam zainteresowany może jednak przebierać w ofertach. Czy dołączy do tyskiego GKS-u?

Svensson jest dobrze znany polskim kibicom, wszak poprzedni sezon spędził w KH Enerdze Toruń. Tam wystąpił w 32 meczach średnio przepuszczając około 2,2 bramki na mecz. Interweniował ze skutecznością oscylującą wokół 92,5% i zanotował pięć czystych kont. Dał się poznać jako bramkarz, który nie boi się grać kijem za własną bramką. Swoimi interwencjami wygrał “Stalowym Piernikom” wiele meczów i zawsze był pewnym punktem drużyny.

32-letni Szwed po zakończonych rozgrywkach miał ofertę z klubu z grodu Kopernika, ale nie przystał na nią i postanowił poszukać nowego pracodawcy. Pomocną dłoń wyciągnąć klub, w którym Svensson miał już okazję występować wcześniej, a mianowicie IF Troja-Ljungby, grający na zapleczu szwedzkiej ekstraligi. Były bramkarz KH Energi wystąpił tam w 5 spotkaniach, broniąc ze skutecznością 89,5% i puszczając średnio 3 bramki na mecz. Sęk w tym, że kontrakt Svenssona ze szwedzkim klubem wygasa 15 listopada, bowiem ten miał tylko zastąpić Wictora Ragnewalla, który został zawieszony za obstawianie w zakładach bukmacherskich.

Teraz zainteresowany pozyskaniem Svenssona jest GKS Tychy. “Trójkolorowi” rozstali się z Ondřejem Raszką i poszukują alternatywy dla Kamila Lewartowskiego, dla którego to pierwszy sezon w większym wymiarze czasowym. Szwedzki golkiper otrzymał już ofertę z tyskiego klubu.

Tak, dostałem ofertę z Tychów – powiedział nam Anton Svensson – Miło byłoby zagrać w takim klubie, który ma ambicje walczyć o mistrzostwo Polski i grę w CHL.

Z naszych informacji wynika, że sprawa jest rozwojowa, a ostateczna decyzja w tej kwestii jeszcze nie zapadła. Sam zainteresowany jest dość rozchwytywany na rynku transferowym. Ofertę złożyły mu także kluby z ligi Allsvenskan, a możliwość jego zatrudnienia sondowały również inne kluby PHL. Gdzie ostatecznie wyląduje Svensson? Dowiemy się już wkrótce.

Poniżej długie podanie Svenssona, które zakończyło się bramką Jespera Emanuelssona.

Najnowsze artykuły

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Ostatni dzień okienka transferowego. Rozbiór Sanoka

Redakcja

2 komentarze

Skh 1 listopada 2021 at 17:45

Tylko Zklepy!

Odpowiedz
Mateusz Pawlik 6 listopada 2021 at 13:59

Dziękujemy za opinię! Pozdrawiamy!

Odpowiedz

Zostaw komentarz