zklepy.pl
Image default

Svensson wróci do Polski? Oferta leży na stole

Anton Svensson znalazł się w kręgu zainteresowań GKS-u Tychy. “Trójkolorowi” chcą znaleźć zastępstwo za Ondřeja Raszkę, który pożegnał się z klubem. Sam zainteresowany może jednak przebierać w ofertach. Czy dołączy do tyskiego GKS-u?

Svensson jest dobrze znany polskim kibicom, wszak poprzedni sezon spędził w KH Enerdze Toruń. Tam wystąpił w 32 meczach średnio przepuszczając około 2,2 bramki na mecz. Interweniował ze skutecznością oscylującą wokół 92,5% i zanotował pięć czystych kont. Dał się poznać jako bramkarz, który nie boi się grać kijem za własną bramką. Swoimi interwencjami wygrał “Stalowym Piernikom” wiele meczów i zawsze był pewnym punktem drużyny.

32-letni Szwed po zakończonych rozgrywkach miał ofertę z klubu z grodu Kopernika, ale nie przystał na nią i postanowił poszukać nowego pracodawcy. Pomocną dłoń wyciągnąć klub, w którym Svensson miał już okazję występować wcześniej, a mianowicie IF Troja-Ljungby, grający na zapleczu szwedzkiej ekstraligi. Były bramkarz KH Energi wystąpił tam w 5 spotkaniach, broniąc ze skutecznością 89,5% i puszczając średnio 3 bramki na mecz. Sęk w tym, że kontrakt Svenssona ze szwedzkim klubem wygasa 15 listopada, bowiem ten miał tylko zastąpić Wictora Ragnewalla, który został zawieszony za obstawianie w zakładach bukmacherskich.

Teraz zainteresowany pozyskaniem Svenssona jest GKS Tychy. “Trójkolorowi” rozstali się z Ondřejem Raszką i poszukują alternatywy dla Kamila Lewartowskiego, dla którego to pierwszy sezon w większym wymiarze czasowym. Szwedzki golkiper otrzymał już ofertę z tyskiego klubu.

Tak, dostałem ofertę z Tychów – powiedział nam Anton Svensson – Miło byłoby zagrać w takim klubie, który ma ambicje walczyć o mistrzostwo Polski i grę w CHL.

Z naszych informacji wynika, że sprawa jest rozwojowa, a ostateczna decyzja w tej kwestii jeszcze nie zapadła. Sam zainteresowany jest dość rozchwytywany na rynku transferowym. Ofertę złożyły mu także kluby z ligi Allsvenskan, a możliwość jego zatrudnienia sondowały również inne kluby PHL. Gdzie ostatecznie wyląduje Svensson? Dowiemy się już wkrótce.

Poniżej długie podanie Svenssona, które zakończyło się bramką Jespera Emanuelssona.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

2 komentarze

Skh 1 listopada 2021 at 17:45

Tylko Zklepy!

Odpowiedz
Mateusz Pawlik 6 listopada 2021 at 13:59

Dziękujemy za opinię! Pozdrawiamy!

Odpowiedz

Skomentuj