zklepy.pl
Image default

Trzy gwiazdy 10. kolejki: Komorski, Brynkus, Miarka

W dzisiejszym zestawieniu dominują reprezentanci naszego kraju. Filip Komorski dobrze wypadł w meczu z PZU Podhalem Nowy Targ, Sebastian Brynkus błysnął z KH Energą Toruń, zaś Maciej Miarka pokazał klasę w spotkaniu z Marmą Ciarko STS-em Sanok.

Filip Komorski (GKS Tychy) – 2 gole

Wyjazdowy mecz z PZU Podhalem Nowy Targ nie należał do tych najłatwiejszych. Tyszanie dopiero w trzeciej tercji przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zacznijmy jednak od początku. Filip Komorski ostatnio strzela w pierwszych minutach meczu. Tak było w Sosnowcu i podobnie było w Nowym Targu. Kapitan GKS-u Tychy w 200. sekundzie meczu, znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, stojąc naprzeciw Kevina Lindskouga posłał gumę nad jego parkan. Tym samym otworzył wynik spotkania. Popularny „Komora” wyrównał też wynik meczu. Oskar Jaśkiewicz wrzucił krążek w kierunku bramkarza gospodarzy, a środkowy tyszan dołożył tylko łopatkę i przekierował gumę wprost do bramki.

Sebastian Brynkus (Comarch Cracovia) – gol, asysta

Krakowianie stoczyli wyrównany bój z zespołem z Torunia. Byłoby im jednak znacznie ciężej bez Sebastiana Brynkusa, który w starciu ze „Stalowymi Piernikami” wyglądał na lodzie naprawdę bardzo solidnie. Najpierw dobrze zachował się pod bramką i bez namysłu wykorzystał dobre podanie Tomáša Vildumetza w 11. minucie meczu. Był też ważną postacią w dogrywce. Sebastian Brynkus w 63. minucie meczu wjechał do tercji rywala, przetrzymał chwilę krążek i zagrał do Martina Kasperlika, a ten zabrał się z krążkiem i silnym strzałem z nadgarstka dał swojej drużynie dwa punkty.

Maciej Miarka (JKH GKS Jastrzębie) – 29 strzałów obronionych, czyste konto

Bramkarz reprezentacji Polski w końcu otrzymał więcej szans na grę i nie zawodzi. W meczu z Marmą Ciarko STS-em Sanok obronił aż 29 strzałów i zachował czyste konto. Był pewny siebie, spokojny w bramce, a przede wszystkim po prostu robił to co do niego należy. Warto jednak odnotować, że dzięki temu meczowi został bramkarzem z najlepszymi statystykami od początku sezonu. „Miara” przeżywa dobry okres i mamy nadzieję, że nadal będzie się rozwijał tak jak dotychczas.

Najnowsze artykuły

Trzy gwiazdy 26. kolejki: Sawicki, Dziubiński, Fučík

Redakcja

Trzy gwiazdy 24. kolejki: Łyszczarczyk, Heikkinen, Wronka

Mikołaj Pachniewski

Trzy gwiazdy 23. kolejki: Fučík, Špirko, Lindgren

admin

Skomentuj