zklepy.pl
Image default

Trzy gwiazdy 2. kolejki: O. Valtola, Mroczkowski, Ekholm Rosén

Olli Valtola (Zagłębie Sosnowiec) – gol i asysta.

Fin dobrze pokazał się w meczu z Comarch Cracovią. Był czołową postacią swojej drużyny. Gdyby miał więcej szczęścia, mógłby dopisać sobie więcej punktów w tym meczu. Zakończył to spotkanie jednak z jednym golem i jedną asystą. Najpierw dobrze podał Ryleyowi Lindgrenowi, tak że Kanadyjczyk mógł tylko dołożyć kij. Następnie Valtola wykorzystał grę w przewadze i po dobrej, kombinacyjnej akcji zespołu zdobył gola, który okazał się być zwycięskim.

Christian Mroczkowski (GKS Tychy) – gol i asysta.

W pierwszych w tym sezonie derbach Śląska górą byli panujący mistrzowie Polski – GKS Katowice, ale to występ zawodnika GKS-u Tychy skradł show i zapewnił dodatkowe kilkanaście minut emocji. Zaliczył on asystę przy wyrównująćym golu Filipa Komorskiego, a na 17 sekund przed końcem jego bramka dała dogrywkę.

Markus Ekholm Rosén (KH Energa Toruń) – 33 obronione strzały, 97% skuteczności

Świetny był to występ Szweda w inauguracyjnym meczu na Tor-Torze. Ekholm Rosén bronił jak w transie i szczególnie w trzeciej tercji był niezwykle pewnym punktem zespołu. Interwencje toruńskiego bramkarza pozwoliły KH Enerdze utrzymać prowadzenie, a w końcowym rozrachunku sięgnąć po trzy punkty. Markus obronił choćby sytuacje oko w oko z Jakubem Ižackým, a także Tuukką Rajamäkim. Wszystko to przełożyło się na imponujące 97% skuteczności obronionych strzałów.

Najnowsze artykuły

Trzy gwiazdy 26. kolejki: Sawicki, Dziubiński, Fučík

Redakcja

Trzy gwiazdy 24. kolejki: Łyszczarczyk, Heikkinen, Wronka

Mikołaj Pachniewski

Trzy gwiazdy 23. kolejki: Fučík, Špirko, Lindgren

admin

Skomentuj