zklepy.pl
Image default

Wielki sukces w Czechach oraz rekordowy sylwestrowy obóz Festiwalu Hokeja!

U naszych partnerów z Festiwalu Hokeja dzieje się co niemiara. Przedwczoraj na poznańskim lodowisku Chwiałka rozpoczęła się sylwestrowa edycja obozu szkoleniowego, w którym udział bierze rekordowa liczba uczestników, zaś wczoraj na międzynarodowym turnieju w Czechach ekipa z rocznika 2010 sięgnęła po złote medale.

To dla mnie i dla nas wszystkich wielki zaszczyt oraz wielkie wyróżnienie, że jesteśmy największą imprezą hokejową w Polsce – takimi słowami Maciej Fabiańczyk zainaugurował uroczyste otwarcie Festiwalu Hokeja.

I w rzeczy samej, na lodowisku Chwiałka stawiło się ponad 160 adeptów hokeja, pragnących podnosić swoje hokejowe umiejętności. Nie zabrakło młodych hokeistów z rocznika 2017, ale w Wielkopolsce zameldowali się również uczestnicy starsi o 10 lat.

W sztabie trenerskim, czuwającym nad rozwojem młodzieży, nie zabrakło znanych nazwisk. Swoim cennym doświadczeniem dzielą się także fachowcy z zagranicy: Michal Fikrt, Mikalai Pinchuk czy też Andrei Tkachev.

To niejedyne huczne wydarzenie związane z Festiwalem Hokeja. Z dumą mamy zaszczyt ogłosić, iż wczoraj ekipa z rocznika 2010 sięgnęła po złote medale w turnieju Christmas Showcase Series Moutnice AAA, pokonując w finale akademię StasaHockey aż 6:1. Warto dodać, że podopieczni Grzegorza Klicha nie przegrali ani jednego spotkania!

Na horyzoncie szykuje się jeszcze więcej eventów. Za nieco ponad miesiąc, 7 lutego, „festiwalowy” team rozpocznie zmagania w kanadyjskim Quebecu, w ramach słynnych zmagań juniorskich Pee-Wee.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj