Znajdziesz nas też tutaj:

Relacje

Zadecydowała trzecia tercja. GieKSa lepsza od Podhala

Ostatnie dwadzieścia minut wyłoniło zwycięzcę starcia lidera tabeli z drużyną ulokowaną na najniższej pozycji. Po dwóch tercjach w starciu GKS-u Katowice z TAURON Podhalem Nowy Targ panował remis, ale katowiczanie wrzucili „szósty bieg” i zapewnili sobie trzy punkty.

Pojedynek lidera z czerwoną latarnią ligi ciężko zaliczyć do najbardziej wyczekiwanych spotkań kolejki. Do stolicy województwa śląskiego zawitali dziś hokeiści TAURON Podhala Nowy Targ, których konto obciążało dziewięć kolejnych porażek.

Na pierwsze trafienie gospodarzy przyszło nam poczekać do 14. minuty. Nadeszło ono w o tyle niespodziewanym momencie, gdyż to „Szarotki” rozgrywały swą przewagę. Bartosz Fraszko przejął jednak krążek od Fabiana Kapicy i pognał na bramkę Pawła Bizuba. Nie pomylił się oko w oko z nowotarskim golkiperem i pewnie go pokonał.

Niespodziewany cios nadszedł na niespełna dwie minuty przed syreną sygnalizującą pierwszą przerwę w meczu. Tomáš Jelínek potwierdził zasadę, iż kto nie próbuje, ten nie trafia. Czeski defensor zdecydował się na strzał spod linii niebieskiej, a krążek zatrzepotał w siatce tuż pod poprzeczką bramki strzeżonej dziś przez Macieja Miarkę.

Druga tercja nie przyniosła zmiany wyniku, a faworyzowani katowiczanie przechylili szalę zwycięstwa w ostatnich dwudziestu minutach. Sygnał do ataku dał Brandon Magee, który zadał błyskawicznie cios niedługo po powrocie na taflę. Kanadyjski napastnik podwyższył prowadzenie w 50. minucie, a kropkę nad „i” postawił Fraszko.

GKS Katowice – TAURON Podhale Nowy Targ 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
1:0 – Bartosz Fraszko (13:53, 4/5),
1:1 – Tomáš Jelínek – Fabian Kapica, Adrian Słowakiewicz (18:16),
2:1 – Brandon Magee – Hampus Olsson, Bartosz Fraszko (41:17, 5/4),
3:1 – Brandon Magee – Bartosz Fraszko, Niko Mikkola (50:49),
4:1 – Bartosz Fraszko – Grzegorz Pasiut (53:18, 4/5).

GKS: Miarka – Rompkowski, Kolusz; Fraszko, Pasiut, Magee – Mikkola, Wanacki; Blomqvist, Pulkkinen, Krężołek – Kruczek, Wajda; Olsson, Monto, Hitosato – Musioł, Maciaś; Bepierszcz, Smal, Lebek.
Trener: Jacek Płachta.

Podhale: Bizub – Jelínek, Mrugała; Wielkiewicz, Neupauer, Worwa – Moksunen, P. Wsół; F. Kapica, Słowakiewicz, Kamiński – Zorko, Aleksandrow; Frič, Worona, Maunula.
Trener: Juraj Faith.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły