zklepy.pl
Image default

Zmiana w przebiegu play-offów! Najlepsi wybiorą przeciwnika

Nastąpiła zmiana w regulaminie przebiegu fazy play-off. Szefostwo Polskiej Hokej Ligi zdecydowało się na małą innowację.

W tym sezonie będziemy mieć do czynienia z nowym systemem gry w ćwierćfinałach fazy play-off. Szefostwo naszej ligi postanowiło wynagrodzić najlepsze zespoły po sezonie zasadniczym. Jaki przywilej będzie im przysługiwać?

– Pary ćwierćfinałowe zostaną ustalone na podstawie zasady wyboru przez pierwsze cztery zespoły po sezonie zasadniczym – czytamy w regulaminie Polskiej Hokej Ligi.

Pierwszeństwo wyboru będzie mieć oczywiście zespół, który zajmie pierwsze miejsce po pięciu rundach. Następnie drugi, a potem trzeci. Czwarty zespół de facto nie będzie mieć już pola manewru i jego rywal będzie znany z góry. To spora zmiana, bowiem wcześniej ćwierćfinałowe pary ustalane były według klucza: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5. Ten wybór doda nieco pikanterii rozgrywkom, bowiem pierwsza trójka będzie musiała dobrze wybrać, by później ten wybór nie obrócił się na ich niekorzyść. 

Jak stanowi regulamin, zespoły muszą podać swój wybór do wiadomości PHL oraz pozostałych klubów najpóźniej do 21 lutego. W przypadku braku decyzji, nastąpi powrót do zasady – najwyżej rozstawiony vs najniżej rozstawiony. Kluby nie będą miały wiele czasu do namysłu, bowiem piąta runda zakończy się 20 lutego. Ćwierćfinały mają ruszyć, bez zmian, 25 lutego.

Gospodarzem dwóch pierwszych meczów będzie drużyna sklasyfikowana wyżej po sezonie zasadniczym. Kolejne dwa spotkania zostaną rozegrane na lodowisku drużyny niżej sklasyfikowanej. Później rywalizacja toczyć się będzie na zmianę. By awansować do kolejnej rundy trzeba będzie wygrać tradycyjnie cztery spotkania. W półfinałach dobór par nie ulegnie zmianie. System przewiduje utworzenie pary z drużyny najwyżej i najniżej sklasyfikowanej oraz z dwóch pozostałych ekip. 

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj