1. runda zakończona. Cracovia wysoko pokonała Zagłębie

W ostatnim meczu kończącym pierwsze dwie rundy Polskiej Hokej Ligi, Comarch Cracovia pewnie pokonała Zagłębie Sosnowiec 6:1.

Zaległy mecz 3. kolejki od początku należał do gospodarzy. To oni byli aktywniejsi i kreowali sobie więcej sytuacji bramkowych. Aż do 15. minuty szczęście sprzyjało jednak Zagłębiu, a Patrika Spěšný’ego uratował słupek. Sosnowiczanie nawet podczas gry w przewadze nie potrafili zagrozić Davidowi Zabolotnemu.

We wspomnianej 15. minucie Cracovia otworzyła wynik, gdy Marek Račuk, świetnie wypatrzył Patrika Husaka, a ten ulokował krążek w pustej bramce.

Worek z bramkami na dobre rozwiązał się jednak w 2. tercji. Do połowy meczu w Krakowie niewiele się jednak działo. Natomiast pomiędzy 32. a 40. minutą nieliczni kibice zobaczyli cztery gole. Najpierw indywidualną akcją popisał się Patryk Wronka. Chwilę później Zagłębie złapało kontakt po dobitce Nikity Bucenko. Goście mieli okazje do wyrównania w przewadze, ale to gola w osłabieniu strzelili gospodarze. W roli głównej znów wystąpił Wronka, zagrywając do Poláka, a ten nie dał szans swojemu rodakowi. Natomiast 29 sekund przed syreną oznaczającą koniec drugiej tercji na 4:1 podwyższył Mateusz Michalski.

W trzeciej tercji gospodarze całkowicie kontrolowali już przebieg tego spotkania i dołożyli dwie kolejne bramki, wygrywając przekonująco aż 6:1. To udany rewanż za porażkę w Sosnowcu 4:5 po dogrywce.

Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
1:0 – Patrik Husák – Marek Račuk, Mateusz Michalski (14:10),
2:0 – Patryk Wronka – Vojtěch Polák, Daniel Krejčí (31:05),
2:1 – Nikita Bucenko – Kamil Sikora, Dominik Nahunko (33:09),
3:1 – Vojtěch Polák – Patryk Wronka (36:04, 4/5),
4:1 – Mateusz Michalski – Marek Račuk (39:31),
5:1 – Erik Němec – Damian Kapica, Vojtěch Polák (44:35, 5/4),
6:1 – Vojtěch Polák – Jiří Gula (57:45).

Cracovia: Zabolotny – Šaur, Gula; Kasperlík, Rác, Sawicki – Kinnunen, Krejčí; Wronka, Polák, Kapica – Husák, Bdzoch; Němec, Račuk, Michalski – Dziurdzia, Tynka; Brynkus, Ježek, Csamangó.
Trener: Rudolf Roháček.

Zagłębie: Spěšný – Naróg, Kotlorz; Kogut, Kozłowski, Witecki – Khoperia, Andrejkiw; Bernacki, Rzeszutko, Piotrowicz – Krawczyk, Michałowski; Nahunko, Bucenko, Sikora – Opiłka, Gosztyła; Danyłenko, Dubinin, Rzekanowski.