Trzy gwiazdy 12. kolejki: Pawłenko, Kogut, Fučik

3. gwiazda: Tomáš Fučik (GKS Tychy) – 32 strzały obronione, czyste konto.

Bramkarz GKS-u Tychy świetnie zaprezentował się podczas meczu z TAURON Podhalem Nowy Targ. Tyszanie wygrali skromnie, bowiem zaledwie 2:0 ale Tomáš Fučik wykazał się w tym spotkaniu pewnością siebie i opanowaniem. Nie popełnił błędów i przy pomocy kolegów z drużyny, zjechał z tafli z czystym kontem.

2. gwiazda: Patryk Kogut (Zagłębie Sosnowiec) – 1 gol, 2 asysty.

Zagłębie Sosnowiec sprawiło nie lada niespodziankę, pokonując Comarch Cracovię 5:4 po dogrywce. Znaczny wkład w ten sukces miał wychowanek Naprzodu Janów – Patryk Kogut. Najpierw w 1. tercji zaksięgował dwie asysty przy trafieniach: Michała Naroga i Jakuba Witeckiego, a w dogrywce zadał decydujący cios, trafiając do krakowskiej bramki.

1. gwiazda: Aleksandr Pawłenko (Marma Ciarko STS Sanok) – 2 gole, 1 asysta.

Marma Ciarko STS Sanok pewnie pokonało KH Energę Toruń, a bohaterem tego pojedynku okazał się być Aleksandr Pawłenko. Hokeista legitymujący się mołdawskim paszportem pokonał Ervīnsa Muštukovsa po strąceniu krążka, by w 26. minucie wyprowadzić sanoczan na dwubramkowe prowadzenie po mocnym pociągnięciu z nadgarstka.