zklepy.pl

Były napastnik STS-u Sanok z szansą na grę w klubie Pawła Zygmunta

Riku Sihvonen, który w zeszłym sezonie zdobywał bramki dla STS-u Sanok, w nadchodzących rozgrywkach może występować w szeregach HC Litvínov. Czeski ekstraligowiec ustalił warunki ze Stadionem Litomierzyce, na mocy których 23-letni Fin może brać udział zarówno w meczach najwyższej klasy rozgrywkowej, jak i spotkaniach rozgrywanych na jej zapleczu.

Sihvonen przeniósł się do Sanoka w październiku zeszłego roku i z miejsca stał się kluczowym zawodnikiem beniaminka Polskiej Hokej Ligi. W 29 meczach sezonu zasadniczego zainkasował 32 punkty za 11 bramek i 21 asyst, z kolei w 4 spotkaniach fazy play-off wzbogacił swój dorobek o 3 asysty. Choć pierwotnie mówiło się o jego chęci powrotu do ojczyzny, a także zainteresowaniu polskich klubów, to hokeista urodzony w Jyväskyli wylądował ostatecznie w czeskich Litomierzycach.

Lokalny HC Stadion prowadzi ścisłą współpracę z występującym w Tipsport Extralidze HC Litvínov. Sihvonen zaprezentował się w Litomierzycach z na tyle dobrej strony, że patronacki klub zapewnił sobie prawo do korzystania z jego usług w meczach ekstraligi.

Przypomnijmy, że zawodnikiem tego klubu jest Paweł Zygmunt. Polski hokeista w czasie swojego pierwszego sezonu za naszą południową granicą także miał okazję do występów w Litomierzycach. Na podobnych zasadach co Sihvonen w Litvínovie będą mogli występować Lukáš Válek i Josef Jícha.

Najnowsze artykuły

PZU Podhale. Dwa powroty i kolejna kontuzja

Mikołaj Pachniewski

Bizub nie uchronił Podhala przed porażką. GieKSa z trzema punktami

Osiem porażek z rzędu. Kibice mają dość

Redakcja

Zostaw komentarz