CHL grupa F. Pewne zwycięstwo Färjestad

Färjestad BK pokonało Straubing Tigers 6:1 i rozsiadło się na fotelu lidera grupy F Champions Hockey League.

W niedzielę w grupie F spotkały się zespoły, które wygrały w 1. kolejce swoje spotkania. Rzeczą jasną było to, że któryś z nich zazna goryczy porażki. Wynik w 6. minucie pięknym strzałem bez przyjęcia otworzył Travis St. Denis. Chwilę później mogło być 0:2, ale właśnie St. Davis nie dobił uderzenia Marka Zengerle.

Przy tej sztuce nie pomylił się Marcus Westfält i było 1:1. Gospodarzom dopisało szczęście również przy drugim golu, gdzie krążek po wrzutce Bergqvista odbił się najpierw od obrońcy, a po chwili także do Lukasa Forsella i było 2:1.

W drugiej odsłonie gospodarze dołożyli kolejne dwa trafienia. Oba padły łupem Michaela Lindqvista. Szwedzi umiejętnie strzegli dostępu do własnej bramki, a w trzeciej tercji również powiększyli swą przewagę o dwa gole i pewnie zwyciężyli 6:1. To właśnie oni z kompletem punktów przewodzą tabeli gupy F.

Färjestad BK – Straubing Tigers 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
0:1 – St. Denis – Zengerle, Leier (05:56, 5/4),
1:1 – Westfält – Bergqvist, Tornberg (10:18),
2:1 – Forsell – Westfält, Lawner (13:07),
3:1 – Lindqvist – Johansson (26:53),
4:1 – Lindqvist – Bergqvist, Nygård (36:19),
5:1 – Åslund – Nilsson (45:57),
6:1 – Johansson – Lindqvist, Åslund (52:13, 5/4).