Ciężko wywalczone zwycięstwo tyszan. To ich czwarte zwycięstwo z rzędu

GKS Tychy pokonał po ciężkim boju TAURON Podhale Nowy Targ 2:0. Na listę strzelców wpisali się dziś Bartłomiej Pociecha i Christian Mroczkowski. Dla trójkolorowych jest to czwarte zwycięstwo z rzędu. Warto dodać, że drugie z rzędu czyste konto zanotował Tomáš Fučik.

Od pierwszych minut było wiadomo, że dziś czeka nas prawdziwy mecz walki. Gra toczyła się głównie pod bandami i w strefie neutralnej. Nie było też zbyt dużo klarownych sytuacji. W pierwszych dwudziestu minutach, to nowotarżanie dwukrotnie grali w przewadze, jednak podopieczni Juraja Faitha nie potrafili tego wykorzystać. W 16. minucie gry, dobrą sytuację miał Alexandre Boivin, ale jego strzał „na raty” obronił Kevin Lidskoug.

Druga tercja nie zmieniła się patrząc na dynamikę tego starcia. Hokeiści nadal skupiali się bardziej na zadaniach defensywnych aniżeli ofensywnych. W 29. minucie, guma po strzale Christiana Mroczkowskiego znalazła się w bramce, ale sędziowie dopatrzyli się nieprzepisowego zagrania i wynik pozostał bezbramkowych, ale nie na długo. Już nieco ponad minutę później Bartłomiej Pociecha huknął z okolic linii niebieskich i nie dał szans szwedzkiemu golkiperowi.

W trzeciej odsłonie tyszanie starali się mieć wynik pod kontrolą. Nie szarżowali na bramkę „Szarotek”, a grali z większym spokojem, choć i tak dominowali nad rywalem. Nowotarżanie rozkręcili się pod koniec spotkania. Świetne okazje do zdobycia bramki na remis miał Luka Zorko, ale jego strzały pewnie obronił Tomáš Fučik. Na ponad minutę przed końcem, trener gospodarzy postanowił ściągnąć bramkarza do boksu. To jednak przyniosło odwrotny skutek do oczekiwanego. Krążek do pustej bramki skierował Christian Mroczkowski.

TAURON Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
0:1 – Bartłomiej Pociecha – Christian Mroczkowski, Ondřej Šedivý (29:13, 5/3),
0:2 – Christian Mroczkowski (59:20, do pustej bramki).

TAURON Podhale Nowy Targ: Lindskoug – Mrugała, Jelínek; Kamiński, Neupauer, Wielkiewicz – Zorko, Ałeksandrow; B. Wsół, Słowakiewicz, Worwa– P. Wsół, Volráb; Bochnak, Worona, Maunula – Szlembarski, Frič, Svitana, Przygodzki.
Trener: Juraj Faith

GKS Tychy: Fučik – Pociecha, Bizacki; Šedivý, Komorski, Wróbel – Younan, Sobecki; Mroczkowski, Galant, Jeziorski – Jaśkiewicz, Bagin; Szturc, Boivin, Dupuy – Ubowski, Kasperek; Marzec, Starzyński, Bukowski.
Trener: Andriej Sidorienko.