Comarch Cracovia rozjechała Zagłębie Sosnowiec. Blisko dwucyfrówki w Krakowie

Comarch Cracovia rozbiła Zagłębie Sosnowiec 9:1 w drugim meczu ćwierćfinałowym. Krakowianie są już w połowie drogi do półfinału.

Drugi mecz ćwierćfinałowy Comarch Cracovii i Zagłębia Sosnowiec miał niezwykle podobny przebieg do tego poprzedniego. Na lodzie dominowali krakowianie, którzy już od pierwszych minut kreowali sobie bardzo dogodne sytuacje strzeleckie. Dało to efekt już w 2. minucie, kiedy to do siatki po dobitce trafił Marek Račuk. Sosnowiczanie wprawdzie odpowiedzieli w 5. minucie za sprawą swojego snajpera, Tima Friberga.

Kolejne minuty należały już jednak do Comarch Cracovii. Co prawda w pierwszej tercji strzelili oni jeszcze tylko jednego gola. Natomiast druga odsłona to już prawdziwy ostrzał bramki Zagłębia. Przyniosło to kolejne 4 trafienia i komfort przed ostatnią tercją. Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale albo gospodarzom brakowało precyzji lub doskonale bronił Patrik Spěšný. Do Czecha sosnowieccy kibice nie mogą mieć żadnych pretensji, gdyż robił co mógł.

W trzeciej tercji gospodarze jeszcze trzykrotnie skorygowali wynik, bawiąc się hokejem i ze swoimi rywalami. Sosnowiczanie byli kompletnie bezradni i zostali rozbici 9:1.

Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 9:1 (2:1, 4:0, 3:0)
1:0 – Marek RačukAlan Łyszczarczyk, Mico Luoto (01:41),
1:1 – Tim FribergChistian Blomqvist, Michał Naróg (04:04),
2:1 – Jiří GulaAlan Łyszczarczyk, Marek Račuk (17:08),
3:1 – Damian KapicaPatryk Wronka, Aleš Ježek (20:40),
4:1 – Patryk WronkaRoman Rác, Aleš Ježek (23:20),
5:1 – Roman RácAleš Ježek, Radosław Sawicki (31:41, 5/4),
6:1 – Vojtěch PolákJakub Šaur, Damian Kapica (35:14),