Czarna seria trwa. Tyszanie przegrali piąty mecz z rzędu

Comarch Cracovia pokonała GKS Tychy 4:0. Po tym meczu tyszanie zanotowali piątą porażkę z rzędu, zaś krakowianie wygrali po raz trzeci. Dublet w tym spotkaniu zaliczył Erik Němec.

Pierwsza tercja nie zachwyciła swoim poziomem. Mecz był prowadzony w chaotyczny sposób, ale nieco lepiej na lodzie prezentowali się goście. Nie trzeba było długo czekać na pierwszego gola. Już w 6. minucie gry, Erik Němec pokonał golkipera gospodarzy strzałem z okolic bulika. Wydaje się, że bramkarz w tej sytuacji mógł zachować się lepiej. Krakowianie poszli za ciosem w 16. minucie. Roman Rác pognał samotnie na bramkę i sfinalizował akcję strzałem pod poprzeczkę tyskiej bramki.

Tyszanie mogli dobrze rozpocząć drugą odsłonę, bowiem goście popełnili błąd i sędzia nałożył na nich karę techniczną. Jednak gra w przewadze podopiecznych Andrieja Sidorienki wołała o pomstę do niego. Warto dodać, że przez te dwie minuty nie oddali nawet strzału celnego. To się na nich zemściło i już w 28. minucie Robert Arrak znalazł się w pobliżu bramki i mocnym strzałem z nadgarstka pokonał tyskiego golkipera. Pięć minut później drugiego gola w tym meczu zdobył Erik Němec po ładnym podaniu Patryka Wronki.

Trzecia tercja była całkowicie kontrolowana przez zespół Comarch Cracovii. Tyszanie mieli co prawda okazję na zmniejszenie strat, ale nie wykorzystali podwójnej przewagi w 43. minucie. Trójkolorowi charakteryzowali się w tym meczu nieskuteczną grą, więc trudno było myśleć o zdobyczy bramkowej. W 58. minucie trener Andriej Sidorienko poprosił o czas, a na 75 sekund przed końcem ściągnął bramkarza do boksu. Nie zdało to jednak egzaminu i tyszanie zakończyli to spotkanie na „zero z przodu”.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
0:1 – Erik Němec – Robert Arrak (05:50),
0:2 – Roman Rác – Radosław Sawicki (15:17, 5/4),
0:3 – Robert Arrak – Aleš Ježek (27:48),
0:4 – Erik Němec – Patryk Wronka (32:13),

GKS: Fučík – Bizacki, Kaskinen; Šedivý, Komorski, Dupuy – Ciura, Pociecha; Gościński, Galant, Jeziorski – Younan, Bagin; Szturc, Boivin, Mroczkowski – Bukowski, Jaśkiewicz, Marzec, Starzyński, Ubowski.
Trener: Andriej Sidorienko

Cracovia: Stojanović – Ježek, Kinnunen; Kasperlík, Rác, Sawicki – Husák, Němec; Wronka, Michalski, Kapica – Šaur, Gula; Brynkus, Račuk, Csamangó; Kapa, Dziurdzia, Tynka, Arrak.