Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

Drugie podejście Lewandowskiego do amerykańskiego hokeja. Wystąpi w lidze akademickiej

Jakub Lewandowski po raz drugi spróbuje swoich sił za oceanem. 19-letni torunianin związał się z ekipą z Uniwersytetu Stanowego Bemidji, występującą na najwyższym poziomie rozgrywkowym NCAA.

Utalentowany Polak miał już okazję do występów w Stanach Zjednoczonych w kampanii 2019/2020 w zespole Sioux Falls Stampede. Zanotował tam przyzwoity początek i znalazł się nawet na listach skautów klubów z NHL. Dobrą dyspozycję odzyskał tuż na finiszu rozgrywek, jednakże koronawirus pogrzebał tymczasowo jego marzenia o drafcie. W poprzednim sezonie zdecydował się natomiast na powrót do czeskich Witkowic. Niestety, kolokwialnie mówiąc, tym ruchem wpadł z deszczu pod rynnę, bowiem nasi południowi sąsiedzi szybko zawiesili, a następnie odwołali juniorskie rozgrywki.

Uniwersytet Stanowy Bemidji mieści się w Minnesocie. W przeszłości uczęszczali tu chociażby Matt ReadMatt Climie czy Andrew Murray. Wraz z przybyciem Lewandowskiego, do Bemidji zawitają również Łotysz Gustavs Ozoliņš i Szwed Alexander Ludman.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły