„Jezior” dał trzy punkty GKS-owi Tychy! Czyste konto Tomáša Fučíka

GKS Tychy pokonał KH Energę Toruń 1:0 w zaległym spotkaniu 17. kolejki. Tym samym jest już wiadome, że w Pucharze Polski tyszanie zmierzą się z Re-Plast Unią Oświęcim. Bohaterem tego spotkania został Bartłomiej Jeziorski, zaś trzecie czyste konto w tym sezonie zachował Tomáš Fučík.

Mecz nie był obfity w bramki. W składzie GKS-u Tychy pojawił się Gustav Jansson, którego po raz ostatni wystąpił ponad miesiąc temu w meczu z GKS-em Katowice. Pierwsza tercja choć dość ciekawa, to bezbramkowa. W pierwszych minutach drużyny „badały” potencjał przeciwników. Zarówno Julius Pohjanoksa, jak i Tomáš Fučík byli dziś świetnie dysponowani. Na chwilę przed końcem pierwszej odsłony, krążek wpadł do tyskiej bramki po strzale Eryka Schafera. Sędziowie mieli jednak wątpliwości co do słuszności bramki. Udali się więc do monitora, by sprawdzić akcję na powtórce. Arbitrzy dopatrzyli się spalonego w polu bramkowym i ostatecznie nie uznali gola.

Torunianie mogli przełamać tyską defensywę. Nie potrafili jednak wykorzystać swoich sytuacji podczas gry w przewadze. Torunianie mieli bardziej klarowne sytuacje niż podopieczni Pekki Tirkkonena. Jednak Tomáš Fučík był dziś w wybitnej formie.

O zwycięstwie gości zadecydował gol Bartłomieja Jeziorskiego. W 44. minucie „Jezior” popracował na bramkarzu. Pierwszy strzał Alana Łyszczarczyka, odbił przed siebie Julius Pohjanoksa, a do krążka dopadł wychowanek tyskiego hokeja i bez problemu wpisał się na listę strzelców.Wtedy torunianie rzucili się do ataku. Brakowało jednak skuteczności, a ponadto skutecznie życie rywalom utrudniał bramkarz GKS-u Tychy.

Tym samym wyjaśniło się kto z kim zagra w Pucharze Polski. GKS Katowice zmierzy się z JKH GKS-em Jastrzębie. Re-Plast Unia Oświęcim skrzyżuje kije z GKS-em Tychy. Cały turniej odbędzie się w Krynicy-Zdrój.

KH Energa Toruń – GKS Tychy 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
0:1 – Bartłomiej Jeziorski – Alan Łyszczarczyk (43:01, 5/3),

TKH: Pohjanoksa – Schafer, Johansson; Larionovs, Fjodorovs, Djumić – Behm, Zieliński; Jaakola, Huhtela, Tiainen – Jaworski, Kurnicki; Kogut, M. Kalinowski, K. Kalinowski – Gimiński, Sozanski; Baszyrow, Syty, Prokurat.
Trener: Juha Nurminen

GKS: Fučík – Jaśkiewicz, Kaskinen; Jeziorski, Komorski, Łyszczarczyk – Jaroměřský, Jansson; Mroczkowski, Padakin, Bukowski – Pociecha, Bizacki; Gościński, Turkin, Korenczuk – Bryk, Nilsson; Krzyżek, Ubowski, Marzec.
Trener: Pekka Turkkinen