zklepy.pl
Image default

Olsson: Nigdy nie można świętować przed czasem

Hampus Olsson zaskarbił sobie jeszcze większą sympatię katowickich kibiców po Superpucharze Polski 2022. Hat-trick szwedzkiego giganta pognębił hokeistów Comarch Cracovii, a on sam został bohaterem tego pojedynku.

Bohaterzy tegorocznego Superpucharu Polski wywodzą się ze Szwecji: Christian Blomqvist ustrzelił dublet, Hampus Olsson skompletował z kolei hat-tricka. Kiedy ostatnim razem drugi z wymienionych zanotował tak ważne trofea?

Nie pamiętam, kiedy to ostatnio miało miejsce, minęło od tego momentu nieco czasu. To dla mnie świetne uczucie. Kiedy zdobyłem trzeciego gola, ucieszyłem się niezmiernie – nie ukrywał szczęścia Hampus Olsson.

GKS Katowice zdominował całkowicie swych rywali. Ostatecznie, katowiczanom udało się wypracować sześciobramkową przewagę nad Comarch Cracovią. Czy na tafli rozpoczęło się przedwczesne świętowanie?

Nigdy nie można świętować przed czasem, nawet kiedy prowadzi się 5:1, 7:1, zawsze trzeba grać do końca. Kiedy zabrzmiała końcowa syrena, mogliśmy zacząć celebrować – zaznaczył postawny napastnik.

Hampus Olsson i Christian Blomqvist – dwóch szwedzkich bohaterów Superpucharu Polski.

Dla Olssona udział w Champions Hockey League był okazją do sentymentalnej podróży. Wyjazdowy pojedynek z Rögle BK zaprowadził go do Ängelholm, skąd pochodzi.  

To było specjalne przeżycie. Kiedy tam występowałem, nie myślałem o tym, ponieważ jestem teraz z moją rodziną w Katowicach. Po meczu spotkałem się jednak z krewnymi, starymi znajomymi i to było miłe – wspomniał wychowanek triumfatora poprzedniej edycji CHL.

GKS-owi Katowice w lidze przydarzyło się w ostatnim czasie kilka potknięć. Zwiększyło to stratę do Re-Plast Unii Oświęcim. Czy nowe trofeum w klubowej gablocie poprawi morale w zespole?

Powinniśmy zbudować wokół tego trofeum dodatkową pewność siebie. Liczę, że pójdziemy za ciosem i wpłynie to na naszą grę – wyraził nadzieję 27-latek.

Szwedzi nieczęsto decydują się na grę w naszym kraju. Jak w Katowicach zaadaptował się Olsson?

Potrzebowałem nieco czasu, by przyzwyczaić się do nowych warunków. Rozgrywamy sporo spotkań w krótkim odstępie czasu, zgrywamy się więc na bieżąco – przyznał były młodzieżowy reprezentant  „Trzech Koron”.

Najnowsze artykuły

Zagłębie Sosnowiec przełamało fatalną passę. Nahunko: Patrik był naszą ostoją

Mikołaj Pachniewski

Dziubiński: Reprezentuję polski hokej

admin

10. edycja Galacticos Hockey School już pojutrze! Maciej Fabiańczyk: „To krok w stronę hokeistów, którzy chcą poszerzać horyzonty”

Redakcja

Zostaw komentarz