zklepy.pl

Paś nie wywalczył angażu w Dukli. Został skreślony na dwa tygodnie przed inauguracją słowackiej ekstraligi

Dominik Paś nie przeszedł pomyślnie przedsezonowych testów w Dukli Michalovce. Po trwającym blisko dwa i pół miesiąca okresie próbnym 21-letni jastrzębianin jest zmuszony do poszukiwań nowego pracodawcy.

Dominik Paś debiutował w barwach JKH GKS-u Jastrzębie w wieku niespełna 17 lat w kampanii 2016/2017, z miejsca stając się jednym z kluczowych zawodników ekipy znad czeskiej granicy. Jego zeszły sezon nie obfitował w bramki, ale „Pasiu” okazał się być za to bardzo ważną postacią fazy play-off. W rozgrywkach ligowych zanotował 35 występów, w których wywalczył 24 punkty (7 bramek, 17 asyst), z kolei w 14 spotkaniach play-offów zdobył 8 „oczek” (3 bramki, 5 asyst).

Po kampanii okraszonej zdobyciem potrójnej korony wraz z Janem Sołtysem oraz Kamilem Wałęgą postanowił spróbować swoich sił za granicą. Jego wybór padł na występującą w słowackiej ekstralidze Duklę Michalovce, gdzie obowiązki pierwszego trenera pełni Tomek Valtonen. To właśnie ten szkoleniowiec miał z nim okazję współpracować w seniorskiej reprezentacji Polski.

Ostatecznie angaż udało się wywalczyć tylko Wałędze, który podpisał kontrakt z MHK 32 Liptowski Mikułasz. Sołtys ma za sobą nieudane testy w AZ-ecie Hawierzów, a tuż przed startem sezonu związał się z Re-Plast Unią Oświęcim. W najbliższym czasie powinna wyjaśnić się także przyszłość Pasia.

Najnowsze artykuły

Znamy pary ćwierćfinałowe! Jest małe zaskoczenie

Mikołaj Pachniewski

Tauron Hokej Liga. Kto z kim w play-off? “Nie będzie kombinacji”

Mikołaj Pachniewski

Jak w kalejdoskopie. Osiem goli przy Chemików 4, marsz triumfalny Unii

Redakcja

Zostaw komentarz