“Pasy” lepsze w derbowym meczu

Hokeiści Comarch Cracovii pokonali Tauron Podhale Nowy Targ 4:0. O wyniku przesądziła druga tercja, w której gospodarze wypracowali sobie dwubramkową drużynę. To czwarta z rzędu porażka “Szarotek”. Kolejny raz byliśmy świadkami kiedy podopieczni Andreja Gusowa stracili bramkę grając w przewadze.

Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo, choć sytuacji nie brakowała. Przeważali gospodarze, ale drużyna “Szarotek” dzielnie się broniła. Ponadto, dobrze w bramce spisywał się Paweł Bizub, który niejednokrotnie błysnął refleksem.

Wynik został otwarty dopiero w 31. minucie przez Jakuba Šaura. Czeski obrońca pięknym strzałem z nadgarstka pokonał Pawła Bizuba. Tym samym wykorzystał okres gry w przewadze. Na ponad minutę przed drugą przerwą, Damian Kapica w indywidualnej akcji wymanewrował obrońców i kiedy znalazł się na dobrej pozycji oddał strzał w samo okienko nowotarskiej bramki.

W 40. minucie nowotarżanie mogli zdobyć bramkę kontaktową. Jednak w doskonałej sytuacji, do pustej bramki nie wiedzieć dlaczego, nie trafił Łukasz Siuty. Chwilę później Tomáš Franek ulokował krążek za linią bramkową, jednak wcześniej rozległa się syrena kończąca drugą odsłonę.

Krakowianie świetnie rozpoczęli trzecią tercję. Iwan Jacenko znalazł się sam przed bramką rywali i po dobrym kontrataku nie dał szans Pawłowi Bizubowi. Dodajmy, że była to bramka strzelona w osłabieniu. Dotychczas, podopieczni Andreja Gusowa stracili już sześć bramek grając w przewadze. 45 sekund później Saku Kinnunen wykorzystał niefrasobliwość obrońców z Nowego Targu i wygrał pojedynek jeden na jeden z nowotarskim golkiperem.

To czwarta z rzędu porażka “Szarotek”. Zaś po tym meczu krakowianie znaleźli się na drugim miejscu, ze stratą jednego punktu do katowiczan.

Comarch Cracovia – Tauron Podhale Nowy Targ 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
1:0 – Jakub Šaur – Damian Kapica, Jiří Gula (30:24, 5/4),
2:0 – Damian Kapica – Jewgienij Bodrow, Erik Němec (38:16),
3:0 – Iwan Jacenko – Artiom Woroszyło (40:53, 4/5),
4:0 – Saku Kinnunen – Damian Kapica (41:38),

Strzały celne: 44-22
Minuty karne: 10-6

Cracovia: Pieriewozczikow – Gula, Šaur; Němec, Bodrow, Kapica – Dudáš, Müller; Csamangó, Kamiński, Brynkus – Gosztyła, Kinnunen; Shirley, Jacenko, Woroszyło – Augustyniak, Bezwiński, Dziurdzia
Trener: Rudolf Roháček

Podhale: Bizub – Kolusz, Mrugała; Pugołowkin, Bryniczka, Bondaruk – Szurowski, Sulka; Siuty, Majoch, Franek – Tomasik, Michalski; F. Kapica, Słowakiewicz, B. Wsół – Kamieniecki, P. Wsół; Saroka, T. Kapica, Bochnak