Pewne zwycięstwo Ukrainy. Serbia znów bez gola

Jedyny mecz w drugim dniu MŚ dywizji IB nie przyniósł nam wielu emocji. Faworyzowani Ukraińcy pewnie rozprawili się z Serbami, którzy na tym poziomie rozgrywkowym nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Ekipie z Półwyspu Bałkańskiego brak jest hokejowych argumentów.

Już 84 sekundach nasi sąsiedzi objęli prowadzenie, a w 11. minucie dublet na swoim koncie miał Ołeksandr Peresunko. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona. W drugiej Ukraińcy dołożyli kolejne trzy bramki. Najpierw dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Wadym Mazur. Napastnik reprezentacji Ukrainy oba gola zdobył trącając krążek po uderzeniach kolegów z zespołu.

Piąty gol był dziełem przypadku, gdy jeden z obrońców Serbii skierował krążek do własnej bramki po zagraniu Dmytro Nimenki. Podopieczni Wadyma Szachrajczuka udowodnili swą wyższość i w trzeciej tercji przypieczętowali swoje zwycięstwo dwiema bramkami. Kolejną grę w przewadze wykorzystał Feliks Morozow, a wynik na 7:0 ustalił Witalij Lalka.

Czyste konto w tym spotkaniu utrzymał Dmytro Kubrycki. Serbowie nie wykorzystali żadnej z trzech okazji do gry w liczebnej przewadze i po dwóch meczach wciąż pozostają bez zdobytej bramki.

Ukraina – Serbia (2:0, 3:0, 2:0,
1:0 – Ołeksandr Peresunko – Andrij Michnow, Roman Błagoj (01:24, 5/4),
2:0 – Ołeksandr Peresunko – Andrij Michnow, Filip Pangełow-Jułdaszew (10:51),
3:0 – Wadym Mazur – Denis Matusewicz, Andrij Michnow (23:30),
4:0 – Wadym Mazur – Filip Pangełow-Jułdaszew – Andrij Michnow (29:00, 5/4),
5:0 – Dmytro Nimenko (33:10),
6:0 – Feliks Morozow – Ołeksij Worona, Witalij Andrejkiw (48:24, 5/4),
7:0 – Witalij Lalka – Jewgienij Fadiejew, Ilja Koreńczuk (50:39)

Ukraina: Kubrycki – Tołstuszko, Mereżko; Peresunko, Mazur, Michnow – Pangełow-Jułdaszew, Matusewicz; Lalka, Fadiejew, Koreńczuk – Litwinow, Andriejkiw; Błagoj, Nimenko, Morozow – Grebenik, Worona; Czikancew, Simczuk, Borodaj.
Trener: Wołodymyr Szachrajczuk.

Serbia: Ranković – Novaković, Podunavac; Vučurević, Pušac, Subotić – Anić, Popović; Spanjević, Đumić, Dragović – Mladenović, Pušac; Racić, Grković, Mitrović – Tomašević, Pejcić; Savić, Janković, Kravljanac.