zklepy.pl

Price opuści początek sezonu. Ciężki czas dla gwiazdy Canadiens

Carey Price – żywa legenda Montreal Canadiens – z powodów zdrowotnych opuści początek sezonu. W porozumieniu z władzami ligi oraz związkiem zawodowym zawodników (NHLPA), dobrowolnie poddał się leczeniu w programie pomocy hokeistom.

Wczoraj światło dzienne ujrzała przykra wiadomość na temat stanu zdrowia jednego z najlepszych bramkarzy NHL, murowanego kandydata do Hall of Fame – Careya Price’a. Po zakończeniu poprzedniego sezonu poddał się on operacji kolana, co zdawało się być przyczyną jego absencji w meczach przedsezonowych. Rzeczywistość okazała się być dużo bardziej skomplikowana. W jedynym, jak do tej pory oświadczeniu, wydanym przez jego żonę – Angelę – możemy przeczytać, iż Price ma problemy ze zdrowiem psychicznym i nie wiadomo kiedy – i czy w ogóle – wróci jeszcze do hokeja.

 

View this post on Instagram

 

Post udostępniony przez Angela Price (@byangelaprice)

Częścią przywileju, w jakim znajduje się nasza rodzina, jest możliwość pokazania publicznie, że jest i może być droga do światła dla każdego, kto ma problemy. Nieistotne, jaka jest stawka, mamy nadzieję na rozmowę o tym, jak ważne jest umieszczenie zdrowia psychicznego na pierwszym miejscu; nie tylko przez mówienie o tym, ale i poprzez pracę nad powrotem do zdrowia. Carey pokazuje to sobie, swojej rodzinie i podejmuje absolutnie najważniejszą możliwą decyzję dla nas wszystkich. Będę cały czas wspierała go oraz nasze dzieci i szukała pomocy, której będę mogła potrzebować. Niezwykle jest dla nas pokazanie naszym dzieciom, że prośba o pomoc, a także pozwolenie sobie na jej otrzymanie jest nie tylko właściwe, ale też popierane każdego dnia bez względu na okoliczności – czytamy w oświadczeniu.

Montreal Canadiens oświadczyli, że nie będą sie publicznie wypowiadali na temat zdrowia Price’a, jednakże będą go wspierali nie tylko w okresie rehabilitacji, ale także po jej zakończeniu.

Do największych sukcesów Careya Price’a można zaliczyć złoty medal zdobyty podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku (zdobył wówczas także nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju) oraz złoto na Mistrzostwach Świata w 2016 roku. W NHL rozegrał do tej pory 707 spotkań (wszystkie w barwach Montreal Canadiens), z których wygrał 360, zachowując przy tym 91,7% obronionych strzałów. Zdobywał najbardziej prestiżowe z indywidualnych nagród, takich jak Trofeum Veziny, Nagrodę Teda Lindseya czy też Trofeum Harta. Sześciokrotnie występował w meczu gwiazd NHL.

Najnowsze artykuły

NHL: Pittsburgh pewnie wygrywa. “Capitals” bezradne u siebie

Jan Stepiczew

NHL: Grad bramek w Vancouver. Wysoka porażka Edmonton

Jan Stepiczew

Wystartował sezon w NHL. Niespodzianka w Pittsburghu, “Jastrzębie” wygrywają

Jan Stepiczew

Zostaw komentarz