zklepy.pl
Image default

Rywalki Polek już znane. To z nimi stoczą bój o awans na Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Biało-czerwone znalazły się na ustach całego kraju, gdy rzutem na taśmę zapewniły sobie zwycięstwo w turnieju prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich rozgrywanym w Bytomiu. To jednak nie koniec krętej ścieżki do Pekinu. Już za miesiąc czekają ich kolejne wyzwania w czeskim Chomutowie.

Osobom, które nie były w ostatnim czasie na bieżąco z wynikami żeńskiej reprezentacji Polski w hokeju na lodzie, przypomnijmy, iż zdobyła ona komplet zwycięstw na turnieju prekwalifikacyjnym w Bytomiu. Na początku rozprawiła się zdecydowanie z Turczynkami (12:0), a następnie z Meksykankami (8:1). Mecz z Niderlandkami stanowił już inną parę kaloszy. To właśnie biało-czerwone były zmuszone do gonienia wyniku, a jeszcze na nieco ponad siedem minut przed końcową syreną przegrywały dwoma bramkami. Podopieczne Ivana Bednara stanęły jednak na wysokości zadania i dzięki olbrzymiej ambicji zdołały odwrócić losy tego spotkania, wygrywając 3:2.

Teraz nadszedł czas na właściwe kwalifikacje do turnieju. Odbędą się one 11 – 14 listopada w czeskim Chomutowie, gdzie oprócz naszych południowych sąsiadek, rywalkami „Orlic” będą Norweżki oraz Węgierki, które z racji w wysokiej pozycji w rankingu IIHF nie uczestniczyły w prekwalifikacjach. Według klasyfikacji, na podstawie której ustalano grupy, Czeszki zostały sklasyfikowane na siódmym miejscu, drugie z wymienionych na miejscu trzynastym, a trzecie na dwunastej pozycji. Polki zajmowały wówczas dziewiętnastą lokatę.

Czwartek, 11 listopada

Polska – Węgry, godz. 12:00

Czechy – Norwegia, godz. 16:00

Sobota, 13 listopada

Polska – Czechy, godz. 16:00

Węgry – Norwegia, godz. 20:00

Niedziela, 14 listopada

Czechy – Węgry, godz. 16:00

Norwegia – Polska, godz. 20:00

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „BEIJING 2022 WOMEN'S ICE HOCKEY FINAL GROUPS OLYMPIC QUALIFICATION 11-14 NOVEMBER 2021 GROUPC (IN CHOMUTOV, CZE) GROUP D (IN FUSSEN, GER) GROUPE (INLULEA SWE) キ 品 E”

fot. Polski Hokej/IIHF

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj