Sanoczanie wypunktowali KH Energę. Bezzębni torunianie

Marma Ciarko STS Sanok pokonała KH Energę Toruń 2:0 w 30. kolejce Polskiej Hokej Ligi. Ekipa z Podkarpacia wypunktowała błędy torunian i dobrze strzegła dostępu do własnej bramki. Czyste konto zanotował Dominik Salama.

Obie ekipy nie miały najlepszego okresu za sobą. Sanoczanie przegrali 4 z 5 poprzednich spotkań, zmagając się z nieobecnościami, a torunianie byli gorsi od przeciwników w ostatnich 13 meczach z rzędu. Po pierwszej tercji powody do zadowolenia mogli mieć gospodarze. To oni prowadzili 1:0, choć na bramkę Markusa Ekholma Roséna oddali tylko 5 celnych strzałów. Szweda pokonał Sami Tamminen, który zgubił obronę KH Energi i w sytuacji sam na sam, posłał krążek do siatki z bekhendu.

Nie była to jednak jedyna sytuacja do zdobycia bramki. Inne sytuacje oko w oko z bramkarzem zmarnowali: Elliot Lorraine i Niki Koskinen. Obie ekipy nie były jednak skuteczne w ofensywie i nie potrafiły wykorzystać swoich szans. Podobnie było w drugiej tercji. Optycznie przeważali sanoczanie, ale nie potrafili tego przełożyć na rezultat na tablicy wyników. Podopieczni Miiki Elomo dobrze radzili sobie za to w obronie i nie dopuszczali torunian do żadnych groźnych akcji pod bramką Dominika Salamy.

W trzeciej odsłonie znów lepiej prezentowali się miejscowi, ale sami podawali pomocną dłoń przyjezdnym, raz po raz lądując na ławce kar. Torunianie nie skorzystali jednak z prezentu. Szczególnie mogą pluć sobie w brodę za niewykorzystane 5/3 przez niemal 120 sekund. Nie pomogło także wycofanie bramkarza na niespełna 2 minuty przed końcową syreną. Zamiast wyrównującej bramki, gola na 2:0 strzelił Elliot Lorraine, pakując krążek w pustej bramce.

Dla sanoczan to bardzo ważne zwycięstwo i przełamanie. Dla “Stalowych Pierników” już 14. porażka z rzędu.

Marma Ciarko STS Sanok – KH Energa Toruń 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
1:0 – Sami Tamminen (13:36),
2:0 – Elliot LorraineNiko Ahoniemi (58:32, do pustej bramki).

Strzały: (5 – 9, 8 – 7, 7 – 10).

STS Sanok: SalamaKarlsson, Valtola, J. Lorraine, Tamminen, HeikkinenŁysenko, Biłas, Ahoniemi, Mäkelä, E. LorraineHöglund, Tołstuszko, Miccoli, Mocarski, HarilaRąpała, Florczak, Ginda, Dobosz.
Trener: Miika Elomo.

KH Energa: Ekholm RosénJaworski, Zieliński; Elomaa, Koskinen, ViitanenGimiński, Ahonen; Korenczuk, Syty, ZającAugstkalns; M. Kalinowski, K. Kalinowski, Szűcs – Bajwenko, Dobrzeniecki; Olszewski, Szyrkow, Wenker.
Trener: Teemu Elomo.