zklepy.pl

Słowackie wzmocnienie JKH. To koniec transferów na Jastorze

JKH GKS Jastrzębie ogłosił właśnie ostatni transfer dokonany podczas letniego okienka. Linię ataku mistrzów Polski wzmocnił doświadczony Słowak – Samuel Mlynarovič.

Samuel Mlynarovič może pochwalić się bardzo bogatym doświadczeniem wyniesionym z tafli słowackiej ekstraligi. W jego dorobku figuruje blisko 600 spotkań na najwyższym poziomie rozgrywkowym naszych południowych sąsiadów. Miniony sezon zaczynał w Dukli Michalovce, lecz po 9 meczach, w których zanotował 3 asysty, przeniósł się do Bańskiej Bystrzycy, gdzie grał już wcześniej, będąc wypożyczonym z HK Poprad. W minionych rozgrywkach wziął tam z kolei udział w 32 spotkaniach sezonu zasadniczego, zdobywając 3 bramki i 8 asyst. W czterech meczach kwalifikacyjnych do fazy play-off przysłużył się natomiast 2 „oczkami”, przyznanymi za 1 bramkę i 1 asystę, lecz jego klub okazał się być gorszy od Dukli Trenczyn.

W jego życiorysie znajdziemy również zagraniczną przygodę w Kazachstanie. W latach 2014 – 2016 reprezentował on bowiem barwy Jertysu Pawłodar, gdzie w swym pierwszym sezonie wywalczył mistrzostwo kraju, będąc przy tym najproduktywniejszym zawodnikiem całego zespołu. Warto zaznaczyć, że kadra Jertysu była wówczas zbudowana wokół Słowaków, a część z nich występowała później w Polskiej Hokej Lidze. Byli to między innymi: Peter Fabuš, Martin BellušPatrik Svitana czy Martin Čakajík.

Hokeista urodzony w Popradzie może pochwalić się również udziałem w Mistrzostwach Świata do lat 20 w 2010 roku, kiedy to w 6 meczach udało mu się zainkasować 3 asysty. Współdzielił wówczas szatnię z takimi graczami jak: Tomášem Jurčo, Richardem Pánikiem czy… doskonale znanym w Jastrzębiu-Zdroju Henrichem Jabornikiem.

Mlynarovič dysponuje prawym chwytem kija i może występować zarówno na skrzydle, jak i w centrum linii ofensywnej. Leszek Laszkiewicz, dyrektor sportowy JKH, na łamach oficjalnej strony ogłosił, iż to ostatnie przedsezonowe wzmocnienie dokonane przez jastrzębian.

Pozyskaniem tego doświadczonego napastnika zamykamy letni okres transferowy w naszym klubie.

To zatem odpowiedni moment, by przytoczyć wzmocnienia dokonane przez działaczy klubu mającego siedzibę przy Alei Jana Pawła II. W pierwszej kolejności sięgnęli oni po zawodników z krajowego podwórka: Rusłana Baszyrowa Jauhienija Kamienieua. Następnie zdecydowali się na zakontraktowanie czterech Łotyszy: Frenksa Razgalsa, Artūrsa Ševčenkę Vitālijsa Pavlovsa oraz jednego Białorusina – Siarhieja Bahalejszę, wieńcząc je transferem Mlynaroviča.

samuel-mlynarovic-card

Najnowsze artykuły

Znamy pary ćwierćfinałowe! Jest małe zaskoczenie

Mikołaj Pachniewski

Tauron Hokej Liga. Kto z kim w play-off? “Nie będzie kombinacji”

Mikołaj Pachniewski

Jak w kalejdoskopie. Osiem goli przy Chemików 4, marsz triumfalny Unii

Redakcja

Zostaw komentarz