Szalony mecz w Krakowie. Górą znów biało-niebiescy

Comarch Cracovia przegrała 3:4 z Re-Plast Unią Oświęcim po dogrywce. Złotego gola zdobył Pawło Padakin. Na 32 sekundy przed końcem trzeciej tercji wynik meczu wyrównał Sebastian Kowalówka. Ostatecznie dwa punkty zainkasowała Tauron Re-Plast Unia.

Wynik już po 32 sekundach otworzył Martin Kasperlik. Kolejne minuty były bardzo wyrównane. Widzieliśmy sporo akcji podbramkowych, ale zarówno Robert Kowalówka, jak i David Zabolotny dobrze się spisywali.

Na kolejną bramkę przyszło nam czekać do drugiej tercji. W 22. minucie, Patryk Wronka posłał krążek pomiędzy parkany „Kowala”. Tym samym podwyższył prowadzenie swojej ekipy. Goście zaczęli odrabiać straty dopiero w 37. minucie. Pawło Padakin wykorzystał złe ustawienie Davida Zabolotnego i pokonał go strzałem niemal z zerowego kąta.

W 42. minucie Tomi Laakso doprowadził do wyrównania. Osamotniony oddał strzał w samo okienko krakowskiej bramki. Pięć minut później Mateusz Michalski zagrał gumę przed bramkę do Roberta Arraka, a ten nie dał szans bramkarzowi Unii. Wydawało się, że mecz wygrają gospodarze, ale na minutę przed końcem taflę opuścił Robert Kowalówka, a zaraz potem wyrównał jego brat Sebastian.

Musiało więc dojść do dogrywki. Tam wówczas, do gry wszedł Pawło Padakin. Wymanewrował on Martina Kasperlika, zwiódł Davida Zabolotnego i umieścił krążek w pustej bramce.

Comarch Cracovia – Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 3:4 (1:0, 1:1, 1:2, 0:1d.)
1:0 – Martin Kasperlik (00:32),
2:0 – Patryk Wronka – Fabian Kapica, Damian Kapica (21:34),
2:1 – Pawło Padakin – Roman Diukow (36:46),
2:2 – Tommi Laakso – Peter Bezuška (41:52),
3:2 – Robert Arrak – Mateusz Michalski (46:57),
3:3 – Sebastian Kowalówka (59:28, 6/5),
3:4 – Pawło Padakin – Roman Diukow, Erik Ahopelto (60:39).

Cracovia: Zabolotny – Kinnunen, Ježek; Kasperlík, Rác, Sawicki – Šaur, Gula; Wronka, Kapica, Kapica – Husák, Graborenko; Němec, Račuk, Tomi – Krejčí, Bdžoch; Brynkus, Arrak, Michalski.
Trener: Rudolf Roháček

Unia: Kowalówka – Diukow, Jākobsons; Denyskin, Cichy, Szczechura – Bezuška, Jerofejevs; Padakin, Ahopelto, Laakso – Noworyta; Sołtys, Krzemień, Kowalówka – Dudkiewicz, Prusak.