zklepy.pl
Image default

Obrońcy zostają!

Mistrzowie Polski pozyskali dwóch nowych defensorów. Zawodnicy byli testowani przez tyski zespół.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o tym, że na testach w Tychach przebywa Marek Biro i Brycen Martin. Obaj przekonali do siebie sztab szkoleniowy tyskiego GKS-u i parafowali z mistrzem Polski umowę, która obowiązywać będzie do końca obecnego sezonu.

Przypomnijmy, że Biro w słowackiej ekstralidze zagrał w 406 meczach i 80 razy punktował (19G+61A). Natomiast w lidze EBEL na lód wyjeżdżał 156 razy, gdzie 37 razy wpisywał się do protokołu meczowego (8G+31A). Obecne rozgrywki zaczął w HC 05 Bańskiej Bystrzycy. W 13 meczach dwukrotnie asystował. Słowak wystąpił także dwa razy w narodowych barwach.

Jego atutem są dobre warunki fizyczne. Mierzy on 194 centymetry i waży 95 kilogramów. Ponadto, cechuje się dużą siłą, a jego gra opiera się głównie na defensywie.

Natomiast Brycen Martin to obrońca o profilu “two-way”. Dobrze radzi sobie w defensywie, ale jest też przydatny w strefie ofensywnej. 24-letni Kanadyjczyk ostatni sezon grał w ECHL. Reprezentował barwy dwóch klubów. Norfolk Admirals i Fort Wayne Komets. W 47 meczach zaliczył 14 punktów za 4 gole i 10 asyst. W 2014 roku był on draftowany do Buffalo Sabres w 3. rundzie z numerem 74.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj