Trzy gwiazdy 18. kolejki: Pasiut, Larionovs, Krenželok

Osiemnasta kolejka Tauron Hokej Ligi obrodziła w gole. Choć katowiczanie rozpoczęli ją 26 września, to została dokończona dopiero w piątek przez resztę zespołów. Postanowiliśmy wyróżnić hokeistów GKS-u Katowice, KH Energi Toruń i Comarch Cracovii.

Grzegorz Pasiut (GKS Katowice) – 2 gole

Napastnik i kapitan GKS-u Katowice, wydatnie pomógł swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa z PZU Podhalem Nowy Targ. Nie było to najłatwiejsze spotkanie dla podopiecznych Jacka Płachty, ale udało im się wywieźć z Nowego Targu dwa punkty. „Profesor” otworzył wynik spotkania w 4. minucie, ale po chwili goście wyrównali. To jednak nie było ostatnie słowo Grzegorza Pasiuta. W 15. minucie strzelił drugiego gola i dał swojej drużynie prowadzenie. Ostatecznie jego ekipa zwyciężyła po dogrywce.

Danila Larionovs (KH Energa Toruń) – 2 gole, asysta

Napastnik „Stalowych Pierników” błysnął klasą w meczu z Re-Plast Unią Oświęcim. Choć biało-niebiescy jako pierwsi objęli prowadzenie, a potem je podwyższyli, to bez Danily Larionovsa byłoby znacznie ciężej o trzy punkty. W 18. minucie wyłożył on gumę Mirko Djumiciowi, a ten pokonał Linusa Lundina strzałem z nadgarstka. W 25. minucie wyrównał po podaniu Matta Sozanskego. W 40. minucie zdobył gola na 3:2. Deniss Fjodorovs nagrał mu krążek spod bandy, a Larionovs dołożył tylko łopatkę kija i z najbliższej odległości pokonał oświęcimskiego golkipera.

Daniel Krenželok (Comarch Cracovia) – 2 gole

Obrońca Comarch Cracovii walnie przyczynił się do zwycięstwa w meczu z Marmą Ciarko STS-em Sanok. Nie był to łatwy mecz dla „Pasów”. Sanoczanie postawili się faworytom. Długo utrzymywał się wynik 1:0 dla gości. W 30. minucie jednak Daniel Krenželok posłał gumę w kierunku bramki i zaskoczył zasłoniętego Dominika Salamę. Wydawało się, że mecz ten zakończy się remisem. Wtedy do akcji znów wkroczył krakowski obrońca. Po mocnym strzale, krążek zatrzepotał w siatce, a Daniel Krenželok został bohaterem spotkania. Dodajmy, iż gol padł na 12 sekund przed końcem spotkania.