Trzy gwiazdy 6. kolejki: Fraszko, Krzemień, Bálizs

W szóstej kolejce mieliśmy do czynienia z zaciętymi pojedynkami na szczycie. W naszym cyklicznym zestawieniu wyróżniliśmy hokeistów, którzy wydatnie przyczynili się do zwycięstw swoich drużyn.

3. gwiazda: Bence Bálizs (JKH GKS Jastrzębie) – czyste konto, 24 obronione strzały.

Fatalny początek sezonu zanotowali hokeiści znad czeskiej granicy. W piątek udało im się odnieść pierwsze, upragnione zwycięstwo, kiedy to pokonali GKS Tychy 3:0. Sporą cegiełkę do tego wyczynu przyłożył Węgier Bence Bálizs.

Golkiper jastrzębskiego klubu w pojedynku z tyszanami obronił wszystkie 24 strzały oddane na swoją bramkę i był pewnym punktem swojego zespołu, choć momentami przed jego polem bramkowym robiło się gorąco. Węgierski golkiper utrzymał jednak pierwsze czyste konto w tym sezonie i postanowiliśmy go za to wyróżnić.

2. gwiazda: Łukasz Krzemień (Re-Plast Unia Oświęcim) – 2 gole

W Oświęcimiu odbył się mecz o dużym ciężarze gatunkowym – derby Małopolski. Do biało-niebieskich przyjechała podrażniona Comarch Cracovia i wyjechała bez punktów. Przyczynił się do tego między innymi Łukasz Krzemień.

Wychowanek Polonii Bytom już w 2. minucie otworzył wynik spotkania, pewnie pokonując Davida Zabolotnego, a w 40. minucie zdobył gola „do szatni”, posyłając krakowian na deski, z których już się nie podnieśli. Ponadto center Unii był bardzo aktywny w tym spotkaniu i należał do grona wyróżniających się zawodników.

1 gwiazda: Bartosz Fraszko (GKS Katowice) – 3 asysty

Katowiczanie notują bardzo dobry początek rozgrywek i po czterech pojedynkach są niepokonani. W piątek dołożyli do swego dorobku ważne trzy punkty na trudnym terenie w Toruniu. Wielki udział w tym zwycięstwie miał Bartosz Fraszko, notabene wychowane toruńskiego klubu.

„Fracho” na Tor-Torze z roli snajpera przeszedł do roli „playmakera”, trzykrotnie perfekcyjnie obsługując swoich partnerów. Dwukrotnie asystował przy trafieniach Brandona Magee, a raz asystował Grzegorzowi Pasiutowi i GieKSa zdobyła bardzo ważną bramkę w osłabieniu, która definitywnie rozstrzygnęła o losach spotkania.