Unia wygrała w Nowym Targu. Hat trick Themára [WIDEO]

Re-Plast Unia Oświęcim pokonała TAURON Podhale Nowy Targ 5:2 i umocniła się na fotelu lidera Polskiej Hokej Ligi. Trzy bramki dla biało-niebieskich zdobył Andrej Themár.

Pierwsza tercja pojedynku autsajdera z liderem była niezwykle wyrównana. Wprawdzie dogodniejsze okazje mieli przyjezdni, ale brakowało im skuteczności, a dobrze spisywał się też Paweł Bizub. Pokonał go jednak w 9. minucie Andrej Themár. Słowak dostał znakomite podanie zza bramki od Teddy’ego Da Costy i nie mógł tego zmarnować.

Gospodarze mogli wyrównać po uderzeniu Kaspra Bryniczki. Doświadczony center był sam przed bramką, ale przeniósł krążek nad poprzeczką. Ta niewykorzystana sytuacja mogło się zemścić, ale biało-niebiescy grali zbyt koronkowo. Na 2:0 powinni byli podwyższyć bracia Strielcow, ale do spółki z Jegorem Orłowem przekombinowali i krążek przeleciał obok bramki. W końcówce doskonałą kontrę 2 na 1 wyprowadzili Aleksandr Strielcow i Krystian Dziubiński, ale znów goście przekombinowali i nie oddali nawet celnego strzału.

Tuż po przerwie wyrównać mógł Damian Szurowski, ale krążek po jego strzale tylko odbił się od słupka. Nie dasz, stracisz – w 27. minucie z szybką kontrą wyszli goście i bramkę kąśliwym strzałem zdobył Themár. Już 62 sekundy później było 0:3, bo dogranie zza bramki od Wasilija wykorzystał Aleksandr Strielcow. Po tym trafieniu o czas poprosił trener Gusow, by nieco uspokoić swoich podopiecznych.

Niewiele to dało, bo kilka minut później na 0:4 po trójkowej akcji podwyższył Aleksiej Trandin. Przewaga biało-niebieskich była już znaczna, ale to nie zniechęciło miejscowych. Najpierw groźne uderzenie oddał Andriej Czwanczikow, po którym dobrze interweniował Clarke Saunders. Chwilę później jednak Kanadyjczyk nie miał już nic do powiedzenia, gdy krążek po strzale Bartłomieja Wsoła trącił Jakub Worwa. Po tym golu nowotarską taflę zalał deszcz pluszaków, które pofrunęły z trybun.

W drugiej tercji wynik już się nie zmienił, choć dogodną okazję miał Damian Tomasik, a słupek opieczętował Daniił Oriechin. W trzeciej tercji “Szarotki” starały się o strzelenie drugiej bramki. W doskonałej okazji przestrzelili jednak: Bartłomiej Neupauer oraz Andriej Czwanczikow.

Nie pomylił się za to Andrej Themár, który w 54. minucie skompletował hat tricka. To jednak nie był koniec strzelania, bo straty nieco zmniejszył Gleb Bondaruk. Rosjanin wykorzystał akcję sam na sam z bramkarzem Unii. Więcej goli już jednak nie padło i hokeiści lidera odnieśli pewne zwycięstwo w derbach Małopolski.

TAURON Podhale Nowy Targ – Re-Plast Unia Oświęcim 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
0:1 – Andrej Themár- Teddy Da Costa, Daniił Oriechin (08:09),
0:2 – Andrej Themár- Ryan Glenn, Teddy Da Costa (26:34),
0:3 – Aleksandr Strielcow – Wasilij Strielcow, Krystian Dziubiński (27:36),
0:4 – Aleksiej Trandin – Sebastian Kowalówka, Łukasz Krzemień (31:05)
1:4 – Jakub Worwa – Patryk Wsół, Adrian Słowakiewicz (35:01),
1:5 – Andrej Themár – Teddy Da Costa (53:40),
2:5 – Gleb Bondaruk – Bartłomiej Neupauer (55:57).

Strzały: 26 – 30 (11 – 11,  7 – 12, 8 – 7)
Minuty karne: 4 – 10.

Podhale: Bizub – Tomasik, Mrugała; Bondaruk, Neupauer, Czwanczikow – Volráb, Szurowski; Siuty, Bryniczka, Kolusz – Sulka, P. Wsół; Worwa, Słowakiewicz, Saroka oraz Kamieniecki, Malasiński, B. Wsół.
Trener: Andriej Gusow.

Unia: Saunders – Stasienko, Orłow; Themár, Da Costa, Oriechin – Glenn, Bezuška; A. Strielcow, Dziubiński, W. Strielcow – P. Noworyta, Paszek; Trandin, Krzemień, Kowalówka oraz M. Noworyta, Jerassow, Prusak.