KH Energa rozgromiona w Jastrzębiu. Dublety Freidenfeldsa i Nalewajki

Bez niespodzianki zakończyło się spotkanie w Jastrzębiu, gdzie miejscowy JKH GKS podejmował KH Energę Toruń. Gospodarze bez mniejszych problemów pokonali gości rezultatem 8:1. Spotkanie z dubletem zakończyli Raivo Freidenfelds i Łukasz Nalewajka.

Mecz zaczął się idealnie dla gospodarzy. Już w pierwszej minucie wynik spotkania został otworzony przez gospodarzy. Mark Kaleinikovas bez mniejszych problemów pokonał Mateusza Studzińskiego i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Te zostało powiększone niemal trzy minuty później. Raivo Freidenfelds przedarł się w defensywę gości i mocnym uderzeniem pokonał golkipera drużyny z Torunia. Trzeciego gola dla byłych mistrzów Polski zdobył Łukasz Nalewajka, który z zimną krwią umieścił krążek w bramce.

Pomimo wielu ataków obu drużyn bramek w drugiej tercji nie ujrzeliśmy, choć bliżej tego byli jastrzębianie, którzy oddali dużą ilość strzałów w kierunku toruńskiej bramki.

W ostatniej części gry prawdziwą kanonadę strzelecką urządzili miejscowi. W przeciągu dwudziestu minut JKH GKS Jastrzębie zdobył aż pięć trafień. Honorową bramkę dla KH Energi Toruń zdobył Mikałaj Syty. Dla Białorusina jest to pierwszy gol w tegorocznym sezonie. Warto również wspomnieć, iż dla torunian jest to czwarty mecz, gdy tracą bramkę w osłabieniu. Po 60. minutach miejscowi mogli cieszyć się z wysokiego zwycięstwa rezultatem 8:1.

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 8:1 (3:0, 0:0, 5:1)
1:0 – Mark Kaleinikovas – Josef Mikyska (01:35),
2:0 – Raivo Freidenfelds – Donát Szita, Ēriks Ševčenko (04:09, 4/4),
3:0 – Łukasz Nalewajka – Marcin Płachetka, Jauhienij Kamienieu (16:38),
4:0 – Raivo Freidenfelds – Maciej Urbanowicz (40:36),
4:1 – Mikałaj Syty – Michał Kalinowski (41:15),
5:1 – Maciej Urbanowicz – Łukasz Nalewajka (45:22, 4/5),
6:1 – Mark Kaleinikovas – Jozef Švec (53:29),