Znajdziesz nas też tutaj:

Relacje

Koniec sezonu MHL. UKS Niedźwiadki Sanok mistrzem, srebro dla Sokołów

Zakończył się sezon w Młodzieżowej Hokej Lidze. Triumfatorem sezonu 2021/2022 okazała się drużyna UKS Niedźwiadki Sanok, która po emocjonującej walce pokonała toruńskie Sokoły, tym samym wygrywając serię 2-0.

Młodzieżowa drużyna z Sanoka nie była kandydatem, aby zwyciężyć całe rozgrywki. Faworytem, uznawanym przez wielu kibiców, była KH Polonia Bytom. Bytomianie pokazali się na tle innych drużyn z bardzo dobrej strony w serii zasadniczej, wygrywając większość spotkań. Tabela po rundzie zasadniczej wyglądała bardzo ciekawie. Aktualni mistrzowie ligi – UKS Niedźwiadki Sanok, przed fazą play-off uplasowani byli na siódmym miejscu w ligowym zestawieniu ze stratą 32 „oczek” do pierwszej Polonii Bytom. Dlaczego zatem niebiesko-czerwoni nie poradzili sobie w półfinałach?

Problemy Polonii Bytom

Drużyna z Bytomia była przez wielu uważana za zespół, który powinien na koniec sezonu odebrać złote medale. Przez większość czasu wszystko wskazywało na to, że te przypuszczenia się potwierdzą. Po zakończeniu fazy zasadniczej, klub z Puławskiego na swoim koncie miał zdobyte 73 punkty oraz 16 „oczek” przewagi, nad drugim w tabeli Naprzodem Janów. Problemy bytomian rozpoczęły się po tym, jak zarząd klubu zdecydował o zerwaniu umowy z pięcioma hokeistami z Rosji: z bramkarzem Daniiłem Babecem, dwoma obrońcami: Kiriłłem Kleimjonowem, Jegorem Rudoskojem oraz z dwoma napastnikami: Walerijem Polininem oraz z Ilją Smirnowem. Decyzja oczywiście wynikała z agresji, jaką Rosjanie rozpoczęli na Ukrainie 24 lutego. Rosyjcy hokeiści odmówili potępienia zbrojnych działań Władimira Putina.

W ćwierćfinałach bytomska drużyna trafiła na MMKS Podhale Nowy Targ. Mecze te dla Polonii nie należały do najtrudniejszych, ponieważ nowotarżanie ulegli w pierwszym spotkaniu na domowym lodowisku wynikiem 3:6, natomiast Poloniści dopełnili formalności na domowym obiekcie, wygrywając 3:2.

W kolejnym etapie w walce o zwycięstwo w rozgrywkach, KH Polonia mierzyła się z MKS Sokoły Touń. Torunianie przez cały sezon przyzwoicie prezentowali się na pierwszoligowych taflach, co przesądziło o wynikach w półfinałach. Obie ekipy bardzo zmotywowani przystąpili do pierwszego spotkania, ze względu, iż stawka jest bardzo znacząca w dalszym aspekcie sezonu. Pierwszy mecz o awans do finału podopieczni Mariusza Puzia chcieliby jak najszybciej zakończyć, ponieważ Sokoły wysoko wygrały na Tor-Torze (6:1). W drugim spotkaniu na nowo oddanym do użytku lodowisku w Bytomiu mogliśmy zobaczyć zaciętą walkę, czy to torunian, czy bytomian. Bardzo wyrównana gra, w całym spotkaniu doprowadziła do rzutów karnych, gdzie górą okazał się toruński zespół, awansując do finału.

W meczu o trzecie miejsce KH Polonia Bytom dwukrotnie wynikiem 6:3 pokonała Zagłębie Sosnowiec, ciesząc się z brązu na koniec sezonu.

Zmagania w finale. Sanoczanie mistrzem rozgrywek!

MKS Sokoły oraz UKS Niedźwiadki przystąpiły bardzo zmobilizowane do pojedynków. Pierwsza rywalizacja odbyła się na Podkarpaciu. W środowy wieczór odbył się pierwszy mecz finałowy. Od samego początku spotkania, można było zauważyć, iż to gospodarze lepiej radzą sobie na tafli sanockiego lodowiska. Po jednej oraz drugiej stronie było sportową złość i chęć zwycięstwa. UKS Niedźwiadki Sanok zwyciężyły pierwszy mecz wynikiem 4:1, co dawało sanoczanom większe poczucie wartości rewanżowego spotkania.

W drugim meczu w Toruniu zwycięzca został wyłoniony dopiero po dogrywce. W grodzie Kopernika nie tylko poznaliśmy triumfatora meczu, lecz także całych rozgrywek. Młodzieżowcy z Sanoka na pewno mogą zaliczyć sezon 2021/2022 do udanych, ponieważ zajmując siódme miejsce po fazie zasadniczej wygrali rozgrywki.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


betclic

Ostatnie artykuły