Znajdziesz nas też tutaj:

NHL

Kontrowersyjny gwiazdor znalazł nowy klub! Evander Kane przeniósł się do Oilers

Wszystko wskazuje na to, iż Evander Kane powraca do świata żywych. Po ostatnich kontrowersjach, które wywołał jako zawodnik San Jose Sharks, 30-letni hokeista związał się z Edmonton Oilers.

Kariera Evandera Kane’a pełna jest wzlotów i upadków, lecz w ostatnim czasie przytrafiło mu się zdecydowanie więcej tych drugich. Choć w szeregach San Jose Sharks udało mu się osiągnąć status gwiazdy, ostatnie miesiące spędzone w Kalifornii nie należały do przesadnie udanych.

Wszystko to za sprawą licznych skandali, w jakie zamieszany był niedawno gracz rodem z Vancouver. Należą do nich między innymi głośne problemy z uzależnieniem od hazardu, a także liczne „brudy” związane z jego procesem rozwodowym, w trakcie którego był oskarżany przez swoją małżonkę o ustawianie meczów „Rekinów” czy też stosowanie przemocy domowej.

Kontrowersyjny hokeista był zatem niewygodną ręką w talii włodarzy Sharks. Jego bagaż problemów był równie okazały, co wynagrodzenie. Obciążał on bowiem klubowy budżet kwotą siedmiu milionów dolarów rocznie.

Szatnia jego (byłej już) ekipy zdawała się być jednomyślna – Evander Kane był w niej wielce niepożądany. W trwającym sezonie NHL jego karta statystyk jest czysta. W trakcie rozgrywek został zesłany do filialnego klubu – San Jose Barracuda z AHL – gdzie w 5 meczach zdobył 2 gole i 6 asyst.

Złamanie koronawirusowych restrykcji postawiło krzyżyk przy jego nazwisku. Pomocną dłoń do Kanadyjczyka wyciągnęli Edmonton Oilers. Do tej pory Kane miał okazję występować w swojej ojczyźnie dla Winnipeg Jets, którzy przejęli schedę po Atlanta Thrashers.

Z „Nafciarzami” podpisał on roczny kontrakt opiewający na kwotę nieco ponad dwóch milionów dolarów. Nowy klub Kane’a znajduje się obecnie na 11. pozycji w Konferencji Zachodniej, choć ma on na koncie najmniej rozegranych spotkań.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


betclic

Ostatnie artykuły