Znajdziesz nas też tutaj:

Zapowiedzi

Zapowiedź 20. kolejki. Przyjezdni górą?

Przed nami pozostałe trzy mecze 20. kolejki Polskiej Hokej Ligi. We wszystkich faworytami są goście. Czy gospodarze przeciwstawią się przyjezdnym?

18.00 TAURON Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie

W Nowym Targu dojdzie do konfrontacji ekipy, która od dawna osiadła na dnie ligowej tabeli i ma już na koncie 11 porażek z rzędu ze spisującym się poniżej oczekiwań JKH GKS-em Jastrzębie. Dla gości wygrana to obowiązek i każdy inny wynik będzie tu niespodzianką. Nowotarżanie są ambitną ekipą, ale brak im hokejowej jakości. Niedawno zespół opuścił trener Juraj Faith, a wypowiedzenie złożył Ołeksij Worona, co nie świadczy dobrze o sytuacji pod Tatrami.

W poprzednich dwóch meczach tych ekip zawsze gole strzelał tylko jeden zespół (4:0 dla Podhala; 1:0 dla JKH), czy dziś nastąpi przełamanie i widzów w Miejskiej Hali Lodowej czeka bardziej wyrównany mecz?

Poprzednie mecze:
2. kolejka: JKH GKS Jastrzębie – TAURON Podhale Nowy Targ 0:4 (0:3, 0:0, 0:1),
11. kolejka: TAURON Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 0:1 (0:0, 0:1, 0:0).

18:00 Marma Ciarko STS Sanok – Comarch Cracovia

Rozpędzeni krakowianie z 6 wygranymi z rzędu przyjadą na teren pokiereszowanej Marmy Ciarko STS-u Sanok. Klub z Podkarpacia przechodzi kryzys, poczynione zostały roszady personalne, a presja kibiców na zarządzie i zespole nie pomaga, co skutkuje tylko 6. miejscem w tabeli, choć apetyty były wyższe.

W Sanoku bez żalu pożegnano Aleksandra Pawłenkę i Timiego Lahtinena, którzy nie spełnili oczekiwań, a ich miejsce zajęli bracia: Johan i Elliot Lorraine. Czy będą zbawieniem dla sanockiego zespołu?

Cracovia po słabszym początku wróciła na odpowiednie tory i jej oddech na plecach czują już Re-Plast Unia Oświęcim i GKS Katowice. “Pasy” chcą piąć się jeszcze wyżej w tabeli, stąd liczą na kolejne 3 punkty w dzisiejszej konfrontacji.

Poprzednie mecze:
2. kolejka: Marma Ciarko STS Sanok – Comarch Cracovia 2:4 (0:1, 0:2, 2:1),
11. kolejka: Comarch Cracovia – Marma Ciarko STS Sanok 6:0 (2:0, 2:0, 2:0).

19:00 Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy

Kolejne starcie, w którym faworytem są goście. Tyszanie zapewnili sobie awans do Pucharu Polski i na pewno nieco im ulżyło. W lidze jednak na pewno nie odpuszczą i będą chcieli wygrać po raz czwarty z rzędu.

Sosnowiczanie mają z kolei cztery porażki z rzędu i liczą w końcu na przełamanie. Tyszanie niezbyt im leżą, a ostatni mecz Zagłębie wygrało z nimi 17 lutego 2021 roku. W Sosnowcu apetyty w tym sezonie były większe, zwłaszcza, że wkrótce otwarte ma zostać nowe lodowisko. Sosnowiczanie walczyć chcą o wyższą lokatę, ale do tego potrzeba punktów. Tych na razie nie ma, czy pojawią się na ich koncie dziś wieczorem?

Poprzednie mecze:
2. kolejka: Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 1:3 (0:1, 0:0, 1:2),
11. kolejka: GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0, 1:0, 0:0).

Pauza: KH Energa Toruń.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły